Sony Vaio VGN-AR11M Upgrade Etmek

Cuarizma2014

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: İntel CoreTM Duo Processor T2400 1.83 GHz - (Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi işlemci daha uygun olur. Sizce)
  • Bellek: 2 GB/Go DDR2 SDRAM 667 GHz - (2GB Arttırılmıştır ama 8GB daha arttırmak istiyorum. Bu sistem özelliklerine göre mümkün müdür? acaba bu)
  • Sabit Disk: 160GB/Go - (Kaçlık önerir siniz.)
  • Ekran: 17.0'' WXGA + (1440x900) Çift Lambalı X-Genişletişmiş Siyah Geniş Ekran
  • Optik: Öncü Süper Çoklu Çift Katmanlı DVD + RW Sürücüsü
  • Grafik Kartı: NVİDİA GeForce Go 7600 128MB/Mo ile - (Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi ekran kartı daha uygun olur. Bu sisteme sizce)
  • İşletim Sistemi:Microsoft Windows 8.1 - (Formatlanmıştır.)
  • (Bu sisteme SSD takılır mı ? Sizce takılırsa kaçlık önerir siniz.)
sony-ar-serie.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran ve işlemci değişimi yapılamıyor sanırım bilgisayarınızda ancak yapılsa bile maliyet ve verimli olmayacqğından tavsiye etmem. Çoğu zaman yanma gibi sonuçlarla karşılaşıyor.

120 Gb bir sistem alıp sisteminizi canlandırabilirsiniz.
Uygun fiyata (Tabii kş bilgisayarınızın desteklediği değerlere sahip olmal.) Ram bulabilirseniz 4'e çıkarmakta mantıklı olabilir.

Grafik Kartı: NVİDİA GeForce Go 7600 128MB/Mo ile -
(Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi ekran kartı daha uygun olur. Bu sisteme sizce)
İşlemci: İntel CoreTM Duo Processor T2400 1.83 GHz -
(Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi işlemci daha uygun olur. Sizce)

Yardımcı olabilen ve lütfen Recep Baltaş cevaplarsa çok ama çok sevinirim.
Onun bilgisine ihtiyacım var. Yeni bilgisayar alacak kadar şuan için bir bütçem yok. Elimdekini değerlendirmek istiyorum. Sizce bu sistem için hangisi daha uygun olur. Bu sistem için işlemci, Ekran kartı olarak bu sistem için hangisini önerirsiniz.

Son düzenleme:
Max 2gb'lık RAM'e izin veren bir sisteme para niye yatırmak istiyorsun?
O kadar eski sisteme uygun gpu varsa bulmak bir dert, yaptırmak bir dert; uyum ve verim sorunlarının yanında masrafı da cabası.
İşlemci ve ekran kartı update'i düşünmek yerine ikinci el temiz makinalara yönelmen en iyisi olur.
Konu izlemesini kapıyorum, kolay gelsin.

Bütçem şuan için yok. Elimdeki ile idare etmek durumundayım. Bütçem olunca zaten değiştireceğim. Ama O zamana kadarda elimdekini bilgisayarımı güçlendirmek istiyorum. bu işe de ekran kartı ve bellekten başlamak istedim. Sadece

Onun içinde bana şuan bu bilgisayar için takılabilecek. Bu sistem için en uygun ekran kartı, işlemci modeli lazım. Bu sistem için

En uygunu hangisidir. Sizce arkadaşlar söyleyin. Lütfen bana

Arkadaşlar birde bir şey diyecektim. Sizlere Sony Vaio VGN-AR11M BİOS güncellemesini bana sony vaio güncelleştirme programını nasıl çalıştığını söyleyebilir mi? Lütfen çünkü sony sitesine giriyorum. Orada BİOS güncellemesi mevcut 2010 sürümü ve programda aratıyorum. Bulmuyor program hep 2006 versiyonlarını buluyor. Ayrıca da USB belleğim yok. Bios'unu internet sitesinde bios'un 2010 versiyonunu dvd'ye atıp nasıl güncelleyeceğim söyler misiniz? Lütfen

Arkadaşlar bilgisayarımda dikkatimi çeken bir şey gördüm.
L1 Önbellek: 64Kb
L2 Önbellek: 2048Kb
L3 Önbellek: 0 Kb
Advanced SystemCore 8 programında İobit sistem bilgi verici programında gördüm. Bu ne anlama geliyor. Sizce

İşlemci: İntel CoreTM Duo Processor T2400 1.83 GHz -
(Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi işlemci daha uygun olur. Sizce)
Bellek: 2 GB/Go DDR2 SDRAM 667 GHz -
(2GB Arttırılmıştır ama 2GB daha arttırmak istiyorum. Bu sistem özelliklerine göre mümkün müdür? acaba bu)
Sabit Disk: 160GB/Go - (Kaçlık önerir siniz.)
Ekran: 17.0'' WXGA + (1440x900) Çift Lambalı X-Genişletişmiş Siyah Geniş Ekran
Optik: Öncü Süper Çoklu Çift Katmanlı DVD + RW Sürücüsü
Grafik Kartı: NVİDİA GeForce Go 7600 128MB/Mo ile -
(Lehimleme ile çıkarttırılarak hangi ekran kartı daha uygun olur. Bu sisteme sizce)
İşletim Sistemi:Microsoft Windows 8.1 - (Formatlanmıştır.)
(Bu sisteme SSD takılır mı ? Sizce takılırsa kaçlık önerir siniz.)
Burada yazılanlar ne anlama geliyor. Sizce
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BIOS Özellikleri
PCI desteklenmektedir:Evet
Bilgisayar Kartı desteklenmektedir: Evet
Tak ve Çalıştır desteklenmektedir:Evet
Flaş Bellek İle BİOS güncellenebilir:Evet
BIOS gölgelendirme izin verilmektedir:Evet
ESCD desteği mevcuttur:Evet
CD ve DVD'den önyükleme desteklenmektedir:Evet
Seçilebilir önyükleme desteklenmektedir:Evet
EDD (Geliştirilmiş Disk Sürücü) Tekniği desteklenmektedir:Evet
Ortalama 9 saat, 8042 Klavye hizmetleri desteklenmektedir:Evet
Ortalama 10 saat, Mono/Video Servisleri desteklenmektedir:Evet
ACPI desteklenmektedir:Evet
İleriye dönük, geriye Dönük USB desteklenmektedir:Evet
AGP desteklenmektedir:Evet
Akıllı Batarya desteklenmektedir:Evet

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı