Sony Vaio VPC-SB4Q9E RAM Upgrade

uyamk16

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle şunu belirteyim ben bizzat oyun bağımlısıyım. Yaşım 21 olmasına rağmen günde 2-3 saat oyun oynamadan rahat uyuyamıyorum. Ama ne oyun var derseniz size battlefield 3 dışında oyun ismi veremem çunku başka oyun kaldırmıyo. Ayrıca battlefield 3'ü de zar zor oynuyorum hatta ve hatta oynayamıyorum gibi birşey. Sırf oyun ve battlefield 3 merakımdan dolayı playstation almayı karar vermiştim ama geçenlerde elime tornavida alıp ram soketlerini görünce vazgeçtim. Çünkü bir adet boş ram soketi görünüyor.

Youtube'da videoları falan gezdim ciddi ciddi ram upgrade yapılıyor bu laptopa. Ama benim sorum şu; ben 4 gb ram ilave ettiğimde oyunda mevcut kasma sorununu gidermiş olur muyum? Ya da ekran kartını mı değiştirmem gerekiyo? Ekran kartı benim laptopumda değiştirebiliniyor mu?

Ve son sorum 8 gb ram almış olsam şuan ki 4 gb ram slotunun yanında 4 + 8 12 GB rami bilgisayarım destekler mi? En önemlisi battlefield 4'ü sorunsuz oynayabilmem için bişeyler yapabilir miyim? Öyle bir ihtimalim söz konusu mu? Bana bir yol haritası çıkartabilcek birisi lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gerekirse sistem özelliklerini yazabilirim.

4 GB RAM'i 8 GB yapmak size hiçbir avantaj sağlama BF3'te. Sony laptoplarda da ekran kartını değiştiremezsiniz. Cihazınıza da baktım, AMD Radeon™ HD 6470M ekran kartı var. Bu kart giriş seviyesi bir kart ve bu kartla BF3 oynayabilmen bile bir mucize adeta. 1366 x 768 çözünürlüğe dua et :)

Çözüm? Yeni bir laptop. Bu al ve savaşın içine dal!

MSI - MSI GE60 2OE-295XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Hell yeah baby!

Açıkcası msi gt70 20d satın almayı düşünüyorum bir süre beni tatmin edecek bilgisayardır. Daha sonra sıkıntı yaşarsam eğer ekran kartını ve ramini güncelleştirebilirim diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı