Sony Vegas Pro 13 Video Render Sonrası Kararma Sorunu

AkiFF

Kilopat
Arkadaşlar daha önce kullandığım render ayarlarında. Önceki gayet güzel olmuştu. Bunda nedense video karardı. Video orjinal haliyle karşılaştırıldığında arada ciddi fark var. Ne yapmalıyım?

Edit: Arkadaşlar sorunu galiba çözdüm ama çözemedim gibi bir şey oldu. Az önce ben oyunun parlaklık ayarlarıyla alakalı olabileceğini düşündüm. Oyunun parlaklık ayarlarını en sona çekip 10-15 saniyelik bir video aldım ve render yaptım. Gerçekten de yine bir önceki renderim gibi çok kaliteli çıktı. (O oyunda parlaklık ayarları sondaydı.)

Not: Ben fazla bir etki etmiyor diye bu oyunda açmadım. Ama malesef bu oyunun videosunu tekrar çekebileceğimi zannetmiyorum. Çünkü bu videoyu çok zor şartlar altında çektim ve asla bir daha bir sonraki çekeceğim video bu video gibi olmayacak. Yakınından geçse bile inanın o bile çok zor olur. Eğer oradaki görüntü bozukluğunu başka yollarla düzeltebileceksem önerilerinizi bekliyorum. Ama eğer olmazsa, galiba yine aylarca bu video için uğraşacağım.

Videoları görme şansımız var mı? Belki birkaç görsel düzeltme yapılabilir. Bir kısmını kırpın videoların, o şekilde yükleyin.

Videoları görme şansımız var mı? Belki birkaç görsel düzeltme yapılabilir. Bir kısmını kırpın videoların, o şekilde yükleyin.

Hocam nasıl göstereyim? Ayrıca video genel olarakta karanlık sayılır yani ben yine idare ediyor diye diğer taraflardan bahsetmemiştim.
Bir kaç ekran görüntüsü paylaşayım.
Ekran Görüntüsü (83).png
Ekran Görüntüsü (84).png
Ekran Görüntüsü (87).png
Ekran Görüntüsü (85).png

After Effects'ta parlaklık ayarları (Curve) oynanarak (veya benzeri programla aynı iş yapılarak) biraz düzeltilir ama oldukça karaymış video. Video çekilmiş, her şey olmuş bitmiş gibi bir durum var ortada. Ne derece güzel gözükür bilemiyorum.

After Effects'ta parlaklık ayarları (Curve) oynanarak (veya benzeri programla aynı iş yapılarak) biraz düzeltilir ama oldukça karaymış video. Video çekilmiş, her şey olmuş bitmiş gibi bir durum var ortada. Ne derece güzel gözükür bilemiyorum.

Kesinlikle öyle. Videonun her şeyi bitti, düzenlendi. Renderden sonra bi açtım videoyu, kararmış. Brightness ayarlarını biraz kurcaladım fakat pek bir şey olmadı. Büyük ihtimal tekrardan çekeceğim. Bitti diye ne kadar sevinmiştim. :(

@Yusuf Ensar Ertan videoyu Sony Vegas Pro'da render yaparken videonun görüntüsünü değiştirmemesini sağlayamaz mıyız acaba? Bu şekilde belki halledilebilir. Video orjinal halinde gayet iyi görünüyor. Ne oluyorsa Sony Vegas Pro yüzünden oluyor. Video tozlu, karanlık değişik bi hal alıyor.

Ayrıca Brightness And Contrast efektini videonun üzerine sürükleyip Brigthness çubuğuyla biraz oynuyorum. Hiçbir şey olmuyor.

Sony Vegas daha önce kullanmadım. After Effects olsa belki daha iyi yardımcı olabilirdim. Yine de Sony'nin render ayarlarına dair hangi ekran olursa olsun, onların ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Gerekirse araştırıp yanıtlamaya çalışırım.

Quicktime .MOV olarak render almayı deneyebilir misiniz fazla uzun sürmüyorsa? Kararma sorunlarını başkası yaşamış mı diye bu akşam ayrı olarak araştırma yapacağım. Bir de eğer bilgisayarınızda K-Lite Codec Mega Pack yoksa onu da sitesinden indirip kurun.

Quicktime .MOV olarak render almayı deneyebilir misiniz fazla uzun sürmüyorsa? Kararma sorunlarını başkası yaşamış mı diye bu akşam ayrı olarak araştırma yapacağım. Bir de eğer bilgisayarınızda K-Lite Codec Mega Pack yoksa onu da sitesinden indirip kurun.

Birazcık uzun sürüyormuş ya. Yarıda bıraktım. Ben zaten 1 dakikalık video parçasını deneme yapnaya ayırdım. Orjinal video 17-18 dakika. Normalde İntel Quick Sync ( quality ) kullanıyorum.

Ekran Görüntüsü (95).png

Oradakiler arasından ben Sony AVC/MVC kullanıyorum.

Hocam peki hiç render falan karıştırmasak direk intro ekleyip üzerine yazıları falan koysam öyle kaydetsek videoyu öyle bi şansımız var mı?

@Yusuf Ensar Ertan

Videoya yapacağınız herhangi bir ekleme sonrası mecbur render alacaksınız. Photoshop değil ki üstüne layer ekleyip kaydedelim. :) Belki başka programlarda dediğiniz şey mümkündür, basitleştirilmiş tarzda olanlar vardır belki bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı