Sony Vegas Pro 14 Render Kalitesi

rosemary

Hectopat
Daha fazla  
Yeni yeni YouTube'a video yüklemeye başladım ve Oyun/Eğlence/Vlog videoları çekeceğim, şu sıralar oyun videosu ile başladım ama çektiğim videolar ilk başta kaliteli iken Sony Vegas Pro 14'de renderladığımda kalitesizleşiyor. Render ayarınımı düzgün yapamadım yoksa bilgisayarımda mı bir sorun var ? veya Sony Vegas Pro 14 ile ilgili bir olay mı video çektiğim program "Bandicam".

Lütfen ama lütfen bilen arkadaşlar bir an önce bana ulaşsın yardımınıza çok ihtiyacım var. Eğer SVP 14 ile ilgili bir problem ise hemen başka bir programa geçiş yapacağım Adobe Premiere Pro gibi kullanmayı bilmediğim için renderde sıkıntı olur korkum var. Render yaptıktan sonraki fotoğraf aşağıda mevcuttur.

asdfasd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitrate çok düşük tutuyor olabilirsin, arttırmayı dene. Ek olarak Premiere Pro daha modern ve kolay kullanıma sahip. Giriş kaynağın işlenmemiş özniteliğine göre çıkış değerlerini otomatik olarak ayarladığı için kalitedeki yeniden işlenmişlik farkını hissetmiyorsun. Gerçi birazcık yüksek dosya boyutları da onu belli ediyor da, neyse. :)

Ben 500mb videodan 40GB render çıkarttığımı da bilirim Premiere Pro sayesinde. Ama genel olarak ayarlar çok fazla ellenmezse ortalama olarak girdiği kadar çıkıyor videolar.

Açıkçası Premiere Pro kullanmayı bilmiyorum, renderde veya editte sıkıntı yaşarım diye çok korkuyorum bu sebepten hep bildiğim programlar üzerinde gitmeyi denedim ama bu kalite benim içimi dışımı yiyip bitirecek. Çok kalite hastası ve mizah hastası olan birisiyim bu sebepten dolayı sizlere ayarlarımı atmaya karar verdim İnşAllah hemen Premiere Proyu öğrenebilirim...

Dosya Ekleri

• proje 2.jpg
    proje 2.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 341
  • proje.jpg
    proje.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 343
  • proje 3.jpg
    proje 3.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 315
Hocam bende geçen sene 60fps video render yapıyordum ancak ben Sony Vegas Pro 13 kullanıyordum ayarları hemen hemen seninkiyle aynıydı ve çok akıcı oluyordu senin Bandicam ile sıkıntı olabilir mi ?

Hocam bende geçen sene 60fps video render yapıyordum ancak ben Sony Vegas Pro 13 kullanıyordum ayarları hemen hemen seninkiyle aynıydı ve çok akıcı oluyordu senin Bandicam ile sıkıntı olabilir mi ?

Frapslada çekim yapıp render attım ve sonuç değişmedi isterse 3 saat sürsün render kalitesi benim için önemli. Adobe Premiere Pro bilen arsa yardımcı olabilirmi ?

Açıkçası Premiere Pro kullanmayı bilmiyorum, renderde veya editte sıkıntı yaşarım diye çok korkuyorum bu sebepten hep bildiğim programlar üzerinde gitmeyi denedim ama bu kalite benim içimi dışımı yiyip bitirecek. Çok kalite hastası ve mizah hastası olan birisiyim bu sebepten dolayı sizlere ayarlarımı atmaya karar verdim İnşAllah hemen Premiere Proyu öğrenebilirim...
BandiCam'ın kayıt değerlerini de atabilir misin? Ozaman daha doğru bir karşılaştırma yapabilirim.

Onun dışında emin ol Premiere Pro çok daha kolay Vegas Pro'dan. Ayrıca Vegas en son teknolojilere sahip değil ve optimizasyonu maalesef PP'ye göre daha kötü.

Premiere Pro'yu aşırı profesyonel anlamda bilmiyorum ama birçok şeyi yapıp kullanabiliyorum.

Misal Proje açarken eğer kaynak dosyanın değerlerini kullan dersen ilk timeline içine attığın dosyanın özniteliklerine göre projenin çıktısını ayarlar. Sonradan ekleyeceğin tüm içeriklerde o ilk videoya göre oranlanır.

BandiCam'ın kayıt değerlerini de atabilir misin? Ozaman daha doğru bir karşılaştırma yapabilirim.

Onun dışında emin ol Premiere Pro çok daha kolay Vegas Pro'dan. Ayrıca Vegas en son teknolojilere sahip değil ve optimizasyonu maalesef PP'ye göre daha kötü.

Premiere Pro'yu aşırı profesyonel anlamda bilmiyorum ama birçok şeyi yapıp kullanabiliyorum.

Misal Proje açarken eğer kaynak dosyanın değerlerini kullan dersen ilk timeline içine attığın dosyanın özniteliklerine göre projenin çıktısını ayarlar. Sonradan ekleyeceğin tüm içeriklerde o ilk videoya göre oranlanır.

Tamam teşekkürler, Premiere Pro'ya geçiş yapacağım :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı