Çözüldü Sony Vegas Pro 15 "LoadLibrary failed with error 1114" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,
Sony Vegas Pro 15 yazılımını açarken böyle bir hata alıyorum:

hata.PNG

Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Arkadaşlar merhaba,

Eki Görüntüle 974600

Nasıl çözebilirim?
Adobe diyor ki:
Bu sorun, AMD veya NVIDIA grafik kartına sahip Windows dizüstü bilgisayarlarda, grafik kartının yazılımındaki Vegas Pro performans ayarı Grafik Performansını Optimize Et olarak ayarlandığında oluşur.
Birden fazla grafik kartınız varsa, Windows masaüstünüzde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Çakışan grafik sürücüleri nedeniyle ortaya çıkan sorunu gidermek için, Çözüm 3: GPU ve grafik sürücüsü sorun giderme adımlarında Adım 5 ve Adım 6'yı izleyin.
Aşağıda belirtilen çözüm adımlarını gerçekleştirmeden önce, kartınızın önerilen bir grafik kartı olarak listelendiğinden ve belirli bir grafik kartınız için en son sürücünün yüklü olduğundan emin olun
Windows dizüstü bilgisayarınızda bu sorunu gidermek için, çözüm adımlarını aşağıda belirtilen sırayla izleyin:
Vegas Pro için grafik ayarını 'Yüksek Performans' olarak ayarlama
Grafik kartınızın yazılım ayarlarında Vegas Pro'nun grafik ayarını 'Yüksek Performans' olarak değiştirin.
AMD grafik kartı
1. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve AMD Catalyst Kontrol Merkezi'ni seçin veya Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandırın.
2. Gözat'a tıklayın, Vegas Pro kısayolunu uygulamalar listesine ekleyin ve güç tasarrufu yerine Yüksek Performans'ı seçin.
NVIDIA ekran kartı
1. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve NVIDIA kontrol panelini seçin.
2. 3D Ayarlarını Yönet'e tıklayın.
3. Program Ayarları'na tıklayın ve Vegas Pro kısayolunu listeye ekleyin. Tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVIDIA işlemci olarak değiştirin.
Değiştirilebilir Dinamik Grafik güç ayarlarını 'Performansı En Üst Düzeye Çıkar' olarak ayarlama
1. Başlat simgesine sağ tıklatın. Listeden Güç Seçenekleri'ni tıklatın.
Bu, Güç ve Uyku ayarları penceresini başlatır. İlgili Ayarlar'ın altında görünen Ek Güç Ayarları seçeneğine tıklatın.
2. Şimdi, Güç Seçenekleri penceresi görüntülenecektir. Etkin planınızın Plan Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklatın. Siyah noktalı güç planı etkin planınızı gösterir.
3. Bir sonraki ekranda Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir'i seçin.
4. Görüntülenen Güç Seçenekleri iletişim kutusunda, Değiştirilebilir Dinamik Grafikler ayarını bulun ve genişletin.
5. Ardından, Değiştirilebilir Dinamik Grafikler altında görünen Genel Ayarlar'ı genişletin.
6. Genel Ayarlar'ı genişlettikten sonra iki seçenek görünür: Pilde ve Prize Takılı. Bu seçeneklerin her ikisi için de açılan menüye tıklayın ve Performansı En Üst Düzeye Çıkar'ı seçin.
Şimdi, uygula düğmesine ve ardından Tamam'a tıklatın.
Kaynak:
Adobe.com
Kolay gelsin.
Arkadaşlar merhaba,

Eki Görüntüle 974600

Nasıl çözebilirim?
Adobe diyor ki:
Bu sorun, AMD veya NVIDIA grafik kartına sahip Windows dizüstü bilgisayarlarda, grafik kartının yazılımındaki Vegas Pro performans ayarı Grafik Performansını Optimize Et olarak ayarlandığında oluşur.
Birden fazla grafik kartınız varsa, Windows masaüstünüzde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Çakışan grafik sürücüleri nedeniyle ortaya çıkan sorunu gidermek için, Çözüm 3: GPU ve grafik sürücüsü sorun giderme adımlarında Adım 5 ve Adım 6'yı izleyin.
Aşağıda belirtilen çözüm adımlarını gerçekleştirmeden önce, kartınızın önerilen bir grafik kartı olarak listelendiğinden ve belirli bir grafik kartınız için en son sürücünün yüklü olduğundan emin olun
Windows dizüstü bilgisayarınızda bu sorunu gidermek için, çözüm adımlarını aşağıda belirtilen sırayla izleyin:
Vegas Pro için grafik ayarını 'Yüksek Performans' olarak ayarlama
Grafik kartınızın yazılım ayarlarında Vegas Pro'nun grafik ayarını 'Yüksek Performans' olarak değiştirin.
AMD grafik kartı
1. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve AMD Catalyst Kontrol Merkezi'ni seçin veya Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandırın.
2. Gözat'a tıklayın, Vegas Pro kısayolunu uygulamalar listesine ekleyin ve güç tasarrufu yerine Yüksek Performans'ı seçin.
NVIDIA ekran kartı
1. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve NVIDIA kontrol panelini seçin.
2. 3D Ayarlarını Yönet'e tıklayın.
3. Program Ayarları'na tıklayın ve Vegas Pro kısayolunu listeye ekleyin. Tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVIDIA işlemci olarak değiştirin.
Değiştirilebilir Dinamik Grafik güç ayarlarını 'Performansı En Üst Düzeye Çıkar' olarak ayarlama
1. Başlat simgesine sağ tıklatın. Listeden Güç Seçenekleri'ni tıklatın.
Bu, Güç ve Uyku ayarları penceresini başlatır. İlgili Ayarlar'ın altında görünen Ek Güç Ayarları seçeneğine tıklatın.
2. Şimdi, Güç Seçenekleri penceresi görüntülenecektir. Etkin planınızın Plan Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklatın. Siyah noktalı güç planı etkin planınızı gösterir.
3. Bir sonraki ekranda Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir'i seçin.
4. Görüntülenen Güç Seçenekleri iletişim kutusunda, Değiştirilebilir Dinamik Grafikler ayarını bulun ve genişletin.
5. Ardından, Değiştirilebilir Dinamik Grafikler altında görünen Genel Ayarlar'ı genişletin.
6. Genel Ayarlar'ı genişlettikten sonra iki seçenek görünür: Pilde ve Prize Takılı. Bu seçeneklerin her ikisi için de açılan menüye tıklayın ve Performansı En Üst Düzeye Çıkar'ı seçin.
Kaynak:
Adobe.com
Kolay gelsin.

Çözüm
Adobe diyor ki:
Bu sorun, AMD veya NVIDIA grafik kartına sahip Windows dizüstü bilgisayarlarda, grafik kartının yazılımındaki Vegas Pro performans ayarı grafik performansını optimize et olarak ayarlandığında oluşur.
Birden fazla grafik kartınız varsa, Windows masaüstünüzde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Çakışan grafik sürücüleri nedeniyle ortaya çıkan sorunu gidermek için, çözüm 3: GPU ve grafik sürücüsü sorun giderme adımlarında adım 5 ve adım 6'yı izleyin.
Aşağıda belirtilen çözüm adımlarını gerçekleştirmeden önce, kartınızın önerilen bir grafik kartı olarak listelendiğinden ve belirli bir grafik kartınız için en son sürücünün yüklü olduğundan emin olun.
Vegas Pro için grafik ayarını 'yüksek performans' olarak ayarlama.
Grafik kartınızın yazılım ayarlarında Vegas Pro'nun grafik ayarını 'yüksek performans' olarak değiştirin.
AMD grafik kartı.
1. masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve AMD Catalyst kontrol Merkezi'ni seçin veya değiştirilebilir grafikleri yapılandırın.
2. gözat'a tıklayın, Vegas Pro kısayolunu uygulamalar listesine ekleyin ve güç tasarrufu yerine yüksek Performans'ı seçin.
NVIDIA ekran kartı.
1. masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve NVIDIA kontrol panelini seçin.
2. 3D ayarlarını yönet'e tıklayın.
3. program ayarları'na tıklayın ve Vegas Pro kısayolunu listeye ekleyin. Tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemci olarak değiştirin.
Değiştirilebilir dinamik grafik güç ayarlarını 'performansı en üst düzeye çıkar' olarak ayarlama.
1. başlat simgesine sağ tıklatın. Listeden güç seçenekleri'ni tıklatın.
Bu, güç ve uyku ayarları penceresini başlatır. İlgili Ayarlar'ın altında görünen ek güç ayarları seçeneğine tıklatın.
2. şimdi, güç seçenekleri penceresi görüntülenecektir. Etkin planınızın plan ayarlarını değiştir seçeneğine tıklatın. Siyah noktalı güç planı etkin planınızı gösterir.
3. bir sonraki ekranda gelişmiş güç ayarlarını değiştir'i seçin.
4. görüntülenen güç seçenekleri iletişim kutusunda, değiştirilebilir dinamik grafikler ayarını bulun ve genişletin.
5. ardından, değiştirilebilir dinamik grafikler altında görünen genel Ayarlar'ı genişletin.
6. genel Ayarlar'ı genişlettikten sonra iki seçenek görünür: Pilde ve prize takılı. Bu seçeneklerin her ikisi için de açılan menüye tıklayın ve performansı en üst düzeye çıkar'ı seçin.
Kaynak:
Adobe.com
Kolay gelsin.

Tüm ümidi kesmiştim. Oldu vallahi. Adamsınız.

Tüm ümidi kesmiştim. Oldu vallahi. Adamsınız.
Bu arada Adobe tabi ki bu yazıyı kendi ürünleri için yazmıştı. Yazıyı biraz değiştirdim ve Adobe uygulamalarının adını Vegas Pro'nun adıyla değiştirdim. :) Yoksa Adobe firmasının Vegas Pro'yla bir alakası yok. Çözüldüğüne sevindim.
Sağlıklı günler dilerim.

Geri
Yukarı