Sony Waio SVF13NA1UW laptopa M.2 SSD bağlayınca kapanıyor

PisaFik

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorun başlıktaki gibi. 2016 yılında laptop ablamdan bana geçti fakat ablam laptop değiştirirken M.2 SSD'yi de aldı. Ben de internetten aşağıda görselini koyduğum SSD'yi aldım. 2019 yılına kadar hiçbir sorun yoktu fakat kapanmalar başladı. Birden biri fişini çekmiş gibi oluyordu. Termal macun değiştirdim, aynıydı. Çin'den aynı özelliklere sahip yeni bir fan sipariş ettim ama hala kapanıyordu. Geçen gün aklıma geldi, anakartını söktüm. Sadece anakartı test ettim. Üzerinde hiçbir donanım olmadan bir sorun yoktu. O sırada 2016'da aldığım M.2 SSD masaüstü bilgisayara bağlıydı. Yavaş yavaş anakarta donanımları taktım ama SSD hala kasadaydı. Ekran kartı biraz büyük olduğundan SSD'ye sadece ekran kartını sökerek ulaşabiliyorum. Bu yüzden sökmek istemedim. İnternette USB üzerinden Windows çalıştıranları görmüştüm. USB'den HDD'ye Windows'u kurdum. 4 saat boyunca çalıştı. Sonra ben toparlamak için kapattım. Laptopu toparladım ama laptopta SSD yoktu, USB üzerinden kullanıyordum fakat çok yavaş olduğundan SSD'yi takmak istedim. Söküp laptopa bağladım, Windows'u kurdum. Kurduktan sonra 1 dakika bile çalışmadı. Aralıklarla denedim ama dediğim gibi 1 dakikayı geçmiyor, fişi çekilmiş gibi kapanıyordu. 2016-2019'dan beri sorunsuz çalışan laptop şu an kapanıyor. SSD masaüstü bilgisayarımda hiçbir sorun çıkartmadan çalışıyor. Bu laptopu SSD ile kullanmak için ne yapabilirim, bir çözümü var mıdır? Laptopun modeli: SVF13NA1UW. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar.
Almış olduğum SSD bu.

M2 ssd.jpg

Ablamın laptoptan almış olduğu SSD'ye ulaşımım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı