Sony WF-1000XM3 vs Jabra Elite 85T vs Edifier NeoBuds Pro vs Galaxy Buds Pro

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sony WF-1000XM3
Jabra Elite 85T
Edifier NeoBuds
Galaxy Buds Pro

Bu kulaklıklar arasında kaldım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Eksileri varsa yazabilir misiniz acaba 😐
Bir de telefonla konusurken yok sesin az geliyor yok çok uzaktan geliyor gibi cümleler duymaktan bıktım rahatça konusmak istiyorum ve müziğin kalitesini hissetmek istiyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de telefonla konusurken yok sesin az geliyor yok çok uzaktan geliyor gibi cümleler duymaktan bıktım rahatça konusmak istiyorum ve müziğin kalitesini hissetmek istiyorum artık.
Muzik Sony'nin kendi ses teknolojisiyle birlesincr cok kaliteli oluyor.
Ses konusunda gayet basarili, sesinizi karsi taraf araba sesleri cok olmadigi surece rahat bir sekilde duyabilir.
Bana gore iki eksisi var;
1) Kutusu cok buyuk.
2) Karsi tarafla konusurken etrafinizda ses varsa sesiniz cok belli olmuyor.

85T Ses kalitesi XM3 kadar iyi hatta daha iyi, XM4'e yakın. Hem Jabra mikrofon konusunda Sony'den çok daha iyi.

85T Ses kalitesi XM3 kadar iyi hatta daha iyi, XM4'e yakın. Hem Jabra mikrofon konusunda Sony'den çok daha iyi.
85T ve XM3'ü aynı anda aldım. Bir kaç gün ikisinide kullanıp kararımı veririm diyordum fakat 5 dakika yetti karar vermek için. Jabra kesinlikle kötü değil fakat dediğiniz gibi XM4'e yakın falan değil. XM3'ün de ses kalitesi olarak gerisinde. Mikrofonları karşılaştırma gereği duymadım. Mikrofon çok kullanmıyorum. Bu yüzden bir şey diyemem.

Dediğim gibi, 85T kesinlikle kötü değil fakat Sony varken 85T almam. 85T'nin en büyük artısı ergonomi olarak Sony'den daha iyi. Başka bir şey sayamam. XM4 le kıyaslamak biraz abartı olmuş.

Not: İki ürünüde Amazon'dan almıştım. 85T yi iade ettim daha sonra.
Kutusu büyük, ergonomik olarak çok rahat değil. Kesinlikle rahatsız bir kulaklık değil fakat biraz değişik bir tasarım olduğu için alışmak uzun sürüyor. Uygulamada aktif gürültü engelleme ve DSEE HX aynı anda açıkken şarjı resmen sömürüyor. İkisinden birini kapatıp kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Mikrofonu çok kullanmıyorum fakat kullandığım zamanlarda karşı taraftan herhangi bir şikayet duymadım. Sesim rahatlıkla karşıya gidiyor. O konuda sorun yok merak etmeyin.

Ben sonuna kadar tavsiye ederim. Alırken çok araştırdım. Jabra ile bunun arasında kaldım. Bide edifier vardı. Edifier'ide alıp denemek istedim fakat firma ürün iadesi kabul etmiyor. Deneyip iade etme şansım olmadığı için alamadım. 85T ve Sony deneyimimde Sony çok daha üstün geldi. Bu fiyata alınabilecek en iyi kulaklık bu. Başka kulaklık bakmayın bence.

Not: Edifier'i kullanan insanlarda çok memnun fakat deneme şansı yok.. Riske girmek istiyorsanız ona da göz atabilirsiniz. Kağıt üzerinde Hi-Res desteği ile birlikte çok iyi gözüküyor. Fakat her zaman kağıt üzerinde ki veriler gerçek deneyime etki etmeyebilir...

Şimdiden hayırlı olsun.. üç kulaklıkta üzmez. Hangisini alırsanız alın memnun kalırsınız ama bence aralarında en iyisi Sony.. (Edifier kullanmadan nasıl en iyisi Sony) derseniz, Sony'nin yılların getirdiği tecrübesi, müzik sektörünün en önemli aktörlerinden biri olması diyebilirim. Senelerdir Sony ürünler kullanırım. Üst segment kulaklık olan Mdr1abt yi 2016 dan beri kullanıyorum gerçekten Sony güzel ürün yapıyor. Sony marka birşey alıpta memnun kalmadığımı hatırlamıyorum..

Dediğim gibi, 85T kesinlikle kötü değil fakat Sony varken 85T almam. 85T'nin en büyük artısı ergonomi olarak Sony'den daha iyi. Başka bir şey sayamam. XM4 le kıyaslamak biraz abartı olmuş.
Bilmiyordum güzel bir karşılaştırma olmuş. YouTube'da incelemelerde öyle deniyor de onlara göre dedim.

Geri
Yukarı