Sony XM4 üstü BT kulaklık önerisi

CarryLeMore

Decapat
Daha fazla  
Selam. Sony WH1000XM4 kulaklığım var ancak beni yeterince tatmin etmiyor, önerebileceğiniz bir kulaklık var mı? Bas istiyorum sanırım. Dengeli kulaklığım zaten var. AirPods Pro 2. nesle ve referans kulaklığa sahibim. Rock ve Metal dinliyorum şu sıralar. Baş ağrıtmayan (ağır ve çok sıkı olmamalı), Sony kadar olamaz muhtemelen ama ANC'si iyi olan bir kulaklık arıyorum. Sony'i satıp gerekirse üstüne ekleyip alacağım ancak gerekmezse daha iyi olur tabii. Bütçenin pek bir sınırı yok. Kablosuz olmalı. Çok iyi bir şey ise AirPods ve Sony'i beraber satıp da alabilirim. Fark etmez.

Wh 1000xm3’ e düş. Şaka gibi ama gerçek. Aradaki fark şok edici. Sony neden böyle bir saçmalık yaptı anlamıyorum…

Bu sebepten dolayı WH1000XM3’üm bozulunca WH1000XM4’e geçtiğim için çok pişmanım. 😫

Wh 1000xm3’ e düş. Şaka gibi ama gerçek. Aradaki fark şok edici. Sony neden böyle bir saçmalık yaptı anlamıyorum…
Ben de almadan önce görmüştüm ancak neredeyse fark yok diyorlardı. Kullanıyor musunuz? Gerçekten o kadar fark var mı? Müzik terimlerine çok hakim değilim ancak Skapova dinliyorum bol bol eğer dinliyorsanız ne tip şarkılar için istediğimi anlamışsınızdır. Tatmin edecek midir beni?

Ben de almadan önce görmüştüm ancak neredeyse fark yok diyorlardı. Kullanıyor musunuz? Gerçekten o kadar fark var mı? Müzik terimlerine çok hakim değilim ancak Skapova dinliyorum bol bol eğer dinliyorsanız ne tip şarkılar için istediğimi anlamışsınızdır. Tatmin edecek midir beni?
Ben her ikisini de kullandım. Hatta 4’ü iki kere kullandım. İlk önce 4’ ü kullandım. Kulaklığın bataryası neredeyse ölü formda geldi. Böylece hem 2-3 ay deneyimleyip (covid sebebi ile iade süresi bayağı uzamıştı) hem de iade edebildim -Amazon’dan almıştım. Hemen yardımcı olmuşlardı.- Aradan 2-3 ay sonra 3’ü 1800₺’ye Amazon’da görmüştüm. Hemen kaptım. (Şuraya alakasız küçük bir not; 1 yıla yakın Jabra Elite 85H kullandım, 4’ten önce, ve iki kulaklık da ses kalitesi, bass seviyesi olarak daha yüksek. Ayrıca Jabra tasarımı yüzünden kronik sorunlu. Kimse bundan bahsetmiyor, anlamıyorum!) Normalde bass seven bir insan değildim. 3’ ü ilk satın aldığımda aşırı bir pişmanlık duyuyordum. Bass seviyesi yüzünden. Kulaklık ANC ile beraber kullandığımda bass seviyesi aşırı yüksekti. İlk birkaç hafta ANC açamadım. Fakat alıştıktan sonra, artık çok az geliyor 4’teki basslar. Arkadaşıma da bass sevdiğinden 3 aldırdım. Memnun. Öncesinde, karşılaştırmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama, Jabra elite 75t kullanıyordu -galiba-. Bassları ondan da yüksekmiş.

Özetle ve hatırladığım kadarıyla 3’teki basslar doğallığı bozmadan kulakları titretebiliyor. 3’ ün ANC’ sinin kapalı halini 4’ün ANC’si açık olarak düşünebiliriz. Arada da yine açık kapalı şeklinde ek fark var. Kulaklarınızı sağır edip müziği yok edecek bir şey arıyorsanız 3 yanlış seçim olacaktır fakat geri kalan sesleri de ben istiyorum diyorsanız, 3 sizin için ideal bir seçim.

Ben her ikisini de kullandım. Hatta 4'ü iki kere kullandım. İlk önce 4'ü kullandım. Kulaklığın bataryası neredeyse ölü formda geldi. Böylece hem 2-3 ay deneyimleyip (COVID sebebi ile iade süresi bayağı uzamıştı) hem de iade edebildim -Amazon'dan almıştım. Hemen yardımcı olmuşlardı.- Aradan 2-3 ay sonra 3'ü 1800₺'ye Amazon'da görmüştüm. Hemen kaptım. (Şuraya alakasız küçük bir not; 1 yıla yakın Jabra Elite 85H kullandım, 4'ten önce, ve iki kulaklık da ses kalitesi, bass seviyesi olarak daha yüksek. Ayrıca Jabra tasarımı yüzünden kronik sorunlu. Kimse bundan bahsetmiyor, anlamıyorum!) Normalde bass seven bir insan değildim. 3'ü ilk satın aldığımda aşırı bir pişmanlık duyuyordum. Bass seviyesi yüzünden. Kulaklık ANC ile beraber kullandığımda bass seviyesi aşırı yüksekti. İlk birkaç hafta ANC açamadım. Fakat alıştıktan sonra, artık çok az geliyor 4'teki basslar. Arkadaşıma da bass sevdiğinden 3 aldırdım. Memnun. Öncesinde, karşılaştırmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama, Jabra Elite 75t kullanıyordu -galiba-. Bassları ondan da yüksekmiş.

Özetle ve hatırladığım kadarıyla 3'teki basslar doğallığı bozmadan kulakları titretebiliyor. 3'ün ANC' sinin kapalı halini 4'ün ANC'si açık olarak düşünebiliriz. Arada da yine açık kapalı şeklinde ek fark var. Kulaklarınızı sağır edip müziği yok edecek bir şey arıyorsanız 3 yanlış seçim olacaktır fakat geri kalan sesleri de ben istiyorum diyorsanız, 3 sizin için ideal bir seçim.

Çok teşekkür ederim. Ben öyle abartı keko tip bass aramıyorum. Gözlerimi kapatıp o stüdyoda davulun önünde gibi olmak istiyorum. Vuruşları hissetmek istiyorum, bağırarak söylenen kısımlarda yaşamak istiyorum, yani doğal bass oluyor sanırım bu. Sanırım WH3 tercih edeceğim teşekkür ederim.

İki kulaklığı da kullandığımda bass seviyesi aklıma gelen çok fazla müzik yok. Müzik zevkim de karışık çerez gibi her şey var. Her ne kadar beğenememe ihtimaliniz olsa da, örnek olarak Slayyyter’in Troubled Paradise şarkısında ilk basslı kısımlar bile kulağımı titretecek seviyedeydi. Bu kulaklığı Android tarafında LDAC ve zamanında hala ülkemizde olduğundan Tidal ile (🥲) kullandığımı belirtmek isterim. Zira iOS’ de ses seviyesi biraz daha aşağı seviyede oluyor. Hala öyle.

Çok teşekkür ederim. Ben öyle abartı keko tip bass aramıyorum. Gözlerimi kapatıp o stüdyoda davulun önünde gibi olmak istiyorum. Vuruşları hissetmek istiyorum, bağırarak söylenen kısımlarda yaşamak istiyorum, yani doğal bass oluyor sanırım bu. Sanırım WH3 tercih edeceğim teşekkür ederim.
Amazon’dan alın yine de. Eğer yine yeterli olmaz ise en azından iade şansınız olur.

İki kulaklığı da kullandığımda bass seviyesi aklıma gelen çok fazla müzik yok. Müzik zevkim de karışık çerez gibi her şey var. Her ne kadar beğenememe ihtimaliniz olsa da, örnek olarak Slayyyter’in Troubled Paradise şarkısında ilk basslı kısımlar bile kulağımı titretecek seviyedeydi. Bu kulaklığı Android tarafında LDAC ve zamanında hala ülkemizde olduğundan Tidal ile (🥲) kullandığımı belirtmek isterim. Zira iOS’ de ses seviyesi biraz daha aşağı seviyede oluyor. Hala öyle.

Amazon’dan alın yine de. Eğer yine yeterli olmaz ise en azından iade şansınız olur.
14 Pro Max ve Deezer kullanıyorum. Teşekkür ederim Amazon öncelikli olmak üzere iyi bir araştırma yapacağım.

14 Pro Max ve Deezer kullanıyorum. Teşekkür ederim Amazon öncelikli olmak üzere iyi bir araştırma yapacağım.
Kulaklık zaten son 4-5 aydır en düşük fiyatı olan 3500₺'ye hep Amazon'da girdi. Her indirimde de stoğu geldi -2022 Ağustos'tan beri böyle-. Umarım sonraki indirimde de öyle olur da, düzgün bir fiyata alabilirsiniz.

WH-XB910'u da deneyebilirsiniz. Daha düşük segment bir ürün ama Sony'nin EXTRA BASS olayı var kulaklıkta. Ancak yüksek bass karşılığında diğer frekans değerlerinin netliği bozuluyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı