Sony Xperia M5 ve Z5 Compact hakkındaki sızıntılar ve görüşleriniz nelerdir ?

Emre Köse

Hectopat
Yer
Ankara
2.5 yıldır s3 mini kullanıyordum artık telefon miadını doldurdu ve telefon değiştirmemin vakti geldi. İlk olarak bir HTC hayranı olarak M9 ve M9+ düşündüm fakat ısınma sorunları ve aşırı pahalı fiyat beni biraz düşündürdü. Zaten telefonda çok oyun oynamam hatta hiç oynamam desem yeridir. Müzik dinler, internette gezer ve video izlerim genelde. E bu basit işler için de bir amiral gemisine 2.500-3.000 TL vermek de saçma geldi bana. Sosyalde gezerken M5'in sonbaharda çıkacağı ile ilgili yorumlar gördüm araştırdım. Fiyat olarak orta segmentte yer alan telefonda M9+'da olduğu gibi MediaTek Helios X10 kullanılıcakmış. Isınmadan sorun yaratmayacak ama dediğim işler için belki ara sıra da oyunlar için beni tatmin edebilir mi? Ayrıca ekran da 5 inch IPS FHD ekranmış. Ayrıca 3GB da RAM olacağı söyleniyor. Bir diğer seçenek de IFA 2015'te abisi Z5 ile tanıtılması beklenen Z5 compact. Onun da sızıntı bilgilerine bakacak olursak Z5'te yine Snapdragon 810 ile ilgili sızıntılar var. Z3 compact'ta olduğu gibi bu modelde de abisi ile aynı işlemci yani Snapdragon 810 kullanılacağını varsayarsak, telefonda parmak izi okuyucu olacakmış, RAM konusunda bir bilgim yok tahminimce 3GB olur eğer 810 olursa fakat ekran 720p olacakmış. Bir tarafta Helios x10 ve FHD ekran bir tarafta Snapdragon 810 ve 720p ekran olursa sizce hangisini tercih etmek mantıklı olur ? Ya da önerebileceğiniz başka alternatifler var mıdır yine 1700 1800 tl civarında ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı