Sony Xperia telefonlarda batarya sorunu

Stanley

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar;
Sony Xperia Z1 Compact telefonunu kullanmaktayım fakat son 1 aydır bir sorun var. Bataryada ani düşüşler ve boşluklar olmaya başladı. Mesela %90'da oyun oynamaya başladığımda 5 dakika sonra %20 oluyor. Günlük kullanımda ancak 1 saat dayanıyor Batarya kalibrasyonu yaptım fakat düzelmedi. Derman olabilecek biri var mı?

Dipnot: Aynı sorun Xperia Sola telefonumda da olmuştu ve çözememiştim.

Merhaba aynı sorun bende vardı sorun bataryan ölmüş benimki yüzde 90 dan 30 A sonra 3 lere düşüp kapanıyordu yüklenme esnasında voltaj degeri düşüyor ve hızla bitiyor. Ben Değiştim düzeldi.

Kalibrasyon falan boş ugraşma boşuna çoook denedim.

Not. Serviste ban 250 tl ödeme dendi ben internetten alıp taktım ve 4 aydır kullanıyorum günlük ekran açık sürem ortalama 6 saat öncede 1 saat 20 dk

Merhaba aynı sorun bende vardı sorun bataryan ölmüş benimki yüzde 90 dan 30 A sonra 3 lere düşüp kapanıyordu yüklenme esnasında voltaj degeri düşüyor ve hızla bitiyor. Ben Değiştim düzeldi.

Kalibrasyon falan boş ugraşma boşuna çoook denedim.

Not. Serviste ban 250 tl ödeme dendi ben internetten alıp taktım ve 4 aydır kullanıyorum günlük ekran açık sürem ortalama 6 saat öncede 1 saat 20 dk
Tamamdir deniyeceğim ve sonuçlari yazacağim.

Denedim ve sonuç olumlu. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı