Sony Xperia XZ Serisi ve Xiaomi Mi 6 Güvenlik

Pomegrenade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eksik inceleme yapmış olabilirim, emin olmadığım için soruyorum. Sony telefonlarında kullanılan klavye 3. parti bir uygulama yani herhangi bir platformdan (Android ve IOS) kurup kullanabilirsiniz. Sony kendi klavyesini XZ serisinde kullanmaması güvenlik açısından bir sorun teşkil eder mi? (3. parti bir uygulama olduğu için) Xiaomi kısmına gelecek olursak Çin malı telefon hiç kullanmadım güvenlik sorunları var mı? Bu soruyu okuduğum birçok Çin malı elektronik cihaz ve aksesuarlarındaki güvenlik ihlallerini içeren makaleleri okuduğum için soruyorum? Sonuçta içimde kalmasın bilgilenelim :)

Hayır, XZ'de sunulan SwiftKey klavye gayet güvenilir. Geliştirmemize yardımcı olun kısmını kabul etmezsen gizlilik politikasındaki verilerinizi toplamaz.

Çin menşei telefonlardan örnek olarak OnePlus'ın gizlilik ihlali yaptığını artık bilmeyen kalmadı. Kanıtlanmış bir durumdu.

Xiaomi de zamanında mesajlaşma uygulamasında bilmeden(!) bir güvenlik açığı bırakmıştı ve güvenlik firması tarafından farkedilene kadar bir güvenlik yaması çıkartmamıştı.

Bu konuda kendiniz araştırma yapmanız daha önemlidir. Zira Çin malı bu firmaların büyük taraftar kitlesi konuda kendini gösterecektir.

Bende cihazımdan dolayı SwiftKey uygulamasını kullanmaktayım. Dünya çapında tanınmış son derece güvenilir bir uygulamadır. Alternatif olarak Google'ın kendi klavye uygulamasını da indirip kullanabilirsiniz. Çin markası telefonlarında çoğunda Google klavyesi yüklü olduğunu görüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı