Sony Xperia XZ Serisi ve Xiaomi MI 6 Garanti Koşulları

Pomegrenade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Sony'nin Orta Doğu ve Türkiye pazarından çekilmesi üzerine (Kesin değil ama sanırım birkaç ay içerisinde gerçekleşebilirmiş) 1 yıl içerisinde satın alınan XZ serisi telefon alımlarında bir sıkıntı çıkar mı? Xiaomi MI 6 ise bence hâlen alınabilir bir telefon (Özelliklerine göre) ancak işin servis kısmı beni düşündürüyor. Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız telefon zaten 24 ay garantili olacak, mecburen Sony Türkiye bu ürüne garanti vermek zorunda. Yani ''Ben gidiyorum garantiler umrumda değil'' gibi bir şey söyleyip çekip gidemez.
Mi6 almak yerine XZ serisinden telefon alın, Mi 6'yı aldığınız kişi size düzgün garanti verip veremeyeceği kesin değil. XZ serisi şuan için bile hala çok güçlü ve güzel bir model kendim de XZ Premium kullanıyorum zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinliği yok ama Sony Mobile Türkiye'den çekilse dahi bu ürünlerin desteğini keseceği anlamına gelmez. Seni etkileyen bir durum yok.

Xiaomi resmi garantili Mi6 getirecek mi, onlar da daha bilemiyor. Fakat Türkiye garantili bazı ürünleri getirdi ve birkaç mağazada satışa sundu.

İthalatçı garantili Xiaomi gibi ürünlerde ise ithalat tarafını sunan garanti firması biraz fark etse de genellikle çoğu hataları kullanıcıya yüklemekte. O yüzden ithalatçı garantiyi neredeyse garantisi yok gibi düşünebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı