Sony Xperia Z C6603 Güncelleme 10.3.1.A.2.67

• Konuyu başlatan eTasci
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 4B
E

eTasci

Ziyaretçi
Sony Xperia Z 6603

Yeni düzenlenmiş sürümü yüklenmeye hazır.

10.3.1.A.0.244 <-----Eski Sürüm

10.3.1.A.2.67<------Yeni Sürüm

Yenin sürümde versiyon değişmiyor dosya güncellemesi yapılmış. Eğer telefon rootlu ise root devre dışı kalıyor sil baştan yeniden root yapmak gerekiyor. Kurulu olan bazı programları etkiliyor onları yeniden kurulması gerekiyor.

İlgilenenlere duyurulur.

[FTF]Xperia Z (C6603) Stock 10.3.1.A.2.67 Generic ES (Unbranded/Spain) New Links! - xda-developers

.ftf dosyasına buradan ulaşılabilir. Rootlama ve yükleme yöntemi ise daha önceki sürüm için hazırladığımız rehberle aynı şekilde işliyor. Xperia Z 10.3.1.A.0.244 Güncelleme ve ROOT Rehberi | Technopat

Tek fark ise Root yetkisi kazandırırken XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.0.244_BE.ftf dosyası yerine Dev-Host - XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service buradaki kerneli flashlamak. Diğer adımlar aynı.

Bu sürüm için rehber çıkartmayacağım için burada tamamlamam lazımdı konuyu :) 4.3 güncellemesi gelirse onun için ayrı bir rehber çıkartırım ama yine.

Rehbere gerek yok bir önceki anlatım yeterli kurulum anlatımdaki gibi yapıldığında sonuç olumlu.
FlashTool 0.9 12 1 Windows güncel sürümü kurulması gerekiyor. Kurulum bittiğinde FlashTool 0.9 12 1 Windows kurulum dosyası içindeki drivers dosyasındaki (Flashtool-drivers) isimli programla bir önceki FlashTool-0.9.11.0-windows (Flashtool-drivers) dosyasıyla değiştirmek gerekiyor.
Yeni programdaki Flashtool-drivers hata veriyor başka sorunla karşılaşmadım.

- - - Güncellendi - - -

Son yükleme raporu !!

Yüklediğim program GPS sorunu çıkarttı harita sayfası acılıyor bağlantı olmadığından sayfada haritalar gözükmüyor. İster istemez bende tekrardan bir önceki programa döndüm. Onda böyle sorun yok.

BU KONU ALTINDA DAHA ÖNCE ALEL ACELE YAZMIŞ OLDUĞUM MESAJDAN DOLAYI ÖZÜRDİLİYORUM KABULEDİYORUM PEK ANLAŞILIR DEĞİLDİ :D:D
Rott meselesini kendim çözdüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 4.2.2'de Sony için uygulamaları SD karta taşıyabilecek, çalışan bir uygulama yok bildiğim kadarıyla. 4.1.2 için çeşitli yöntemler duymuştum ama 4.2.2 için görmedim. Cihaz bootloopa girmiş. Burak Bey'in dediği gibi yapıp telefonu eski haline çevirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı