Sony Xperia Z2 durduk yere kapanıyor

Eyyubii

Hectopat
Merhaba, Sony Xperia Z2 telefonum var. Telefonum dünden beri bir garip, telefon birdenbire donuyor, 1-2 dakika sonra kendine geliyordu. Kendine geldiğinde ise ekranda "Kamera/Video/Galeri/Fotoğraflar durdu." hatası geliyordu. Telefonu sabahtan kapattım, şarja koydum. Telefonu tam olarak yarım saat önce aldım ve daha WhatsApp'a bile doğru dürüst giremeden telefon kendi kendine 3 kez kapandı. Ne yapabilirim?

Ömrü doluyor olabilir bayağı eski model bende de vardı önce kulaklık girişi bozuldu sonra şarj yerinin orada ekran yanığı oldu sonra da dokunmatik bozuldu.

Ya batarya problemi var ya da anakart telefoncuya götürüp baktırmaktan başka seçenek yok. Yapabiliyorsanız tekrar sıfırlayın telefonu Xperia companiondan bilgileri yedekleyin. Olursa olur yine yaparsa arıza var demektir.

Ömrü doluyor olabilir bayağı eski model bende de vardı önce kulaklık girişi bozuldu sonra şarj yerinin orada ekran yanığı oldu sonra da dokunmatik bozuldu.

Ya batarya problemi var ya da anakart telefoncuya götürüp baktırmaktan başka seçenek yok. Yapabiliyorsanız tekrar sıfırlayın telefonu Xperia companiondan bilgileri yedekleyin. Olursa olur yine yaparsa arıza var demektir.
Farkettiğim şu ki telefonda WiFI açık iken bu sorun oluyor. WiFI açık değil iken yaklaşık 10 dakika WhatsApp'ta gezebildim. Ancak WiFI'ı açtığımda ise telefon yine gitti.
Sıfırlama seçeneğini şahsen tercih etmiyorum. Daha doğrusu etmek istemiyorum, telefonumda bir çok data/dosya/uygulama var. Onların hepsini kaybetmek kâbus gibi bir şey olur. Dediğiniz uygulamaya baktım ve bilgisayar istiyor. Bilgisayara da maalesef erişemiyorum.

Yedek almanı tavsiye ederim ne yap ne et. Zaten dediğin gibi çok önemli şeyler varsa bu gibi durumlarda hemen alman lazım. Ayrıca sorunu ancak telefoncu çözebilir buradan bir şey demek çok zor. Sony zaten Türkiye'den çıktı umarım iyi bir telefoncu yapar marka çıktığı için uğraşmak istemeyebilirler de parça bulma vs de zor tedarik yok. Bulsa da fiyatı yüksek tutar vs siz iyi bir telefoncu bulun ona gösterin.

Yeni konular

Geri
Yukarı