Sony ZV1 vs Canon 250D

alikurnaaz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i3 9100F CPU // GTX 1650 GPU // 16GB RAM // Samsung Odyssey G7 Monitör
Meslek
Yüksek Gerilim Elektrik Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar, ben YouTube ürün inceleme videoları çekmeyi düşünüyorum ve bunun için güzel bir giriş seviyesi kamera alacağım. Düşüncem ZV1 yönünde çünkü video performansı odaklama vs. bayağı iyi fakat fotoğraf vs. içinde Canon daha iyi bir sonuç çıkartır ama bu tür kameralarda shutter ömrü diye bir şey duydum. Daha önce hiç kameram olmadı hiçbir şey anlamıyorum bu shutter olayı ZV1'de var mı ve bir de hangi kamerayı önerirsiniz?

Zv1 bahsettiğiniz kullanım senaryosu için daha uygun. S-log ayarı, ağır çekim, hızlı hibrit netleme ve aynasız oluşu video için gayet cazip, kaldı ki Canon'un 4K videolarında çok fazla crop var görüntünün neredeyse çeyreğini kırpıyor. Canon'un tek öne çıkan tarafı bataryasının uzun gitmesi ve sensörünün büyük olması. Işık performansları yakındır belki de Sony daha iyidir ama Canon sensör büyüklüğünden dolayı bokeh efektini daha güzel verir. Toparlarsak eğer Sony tavsiye ederim.

Zv1 bahsettiğiniz kullanım senaryosu için daha uygun. S-log ayarı, ağır çekim, hızlı hibrit netleme ve aynasız oluşu video için gayet cazip, kaldı ki Canon'un 4K videolarında çok fazla crop var görüntünün neredeyse çeyreğini kırpıyor. Canon'un tek öne çıkan tarafı bataryasının uzun gitmesi ve sensörünün büyük olması. Işık performansları yakındır belki de Sony daha iyidir ama Canon sensör büyüklüğünden dolayı bokeh efektini daha güzel verir. Toparlarsak eğer Sony tavsiye ederim.
Teşekkürler. Zaten biraz düşünüp bende Sony'i tercih ettim. Konu uygunsa eğer çözüldü olarak işaretlenebilir.

Geri
Yukarı