Sorgula!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği internet ortamındaki din karşıtı söylemlerden etkilenmiş bir gencin yapacağı sorgulama, pek kısıtlıdır.

Aynen sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca 4.sınıfta "din bilgisi" adı altında sadece İslam'ın anlatıldığı dersten etkilenmiş kişi nasıl objektif bir karar verebilir ki?

Kahramanlıkla ne alakası var bu durumun?

Kahramanlıkla ne mi alakası var? İyi misiniz hocam? Çocuğuma öyle 2 soru sorulunca kaybetmeyeceği bir iman bırakacağım inşallah. Böyle büyük bir hazine bulmuşken bunu insanlarla, en yakınlarımla paylaşmamak ve gözlerimin önünde ahiretlerini kaybedişlerini izlemek çok saçma.

Ne alaka şimdi ne saçma bir cümle bu??? Git araştır diğer kitapların değiştirildiğini. Kuranı da birkaç sayfa okumuş olsaydın bu cümleyi kurmazdın. Git bak kuranda yazan kıyamet alametlerine, 50 küsür alamet var ve çoğu günümüzde yaşanıyor. 1500 sene öncesinde hangi insan bu kadar şeyi tahmin edebilir ki?

"Yorumlarınızı" iyice değerlendirdikten sonra dikkate almamam gerektiği kanısına vardım. Anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Takım tutar gibi din tutuyorsunuz. Dostum, daha cevabı ben kendim bulamamışım, burada senin ettiğin iki kelime ile bulacak değilim.

"Yorumlarınızı" iyice değerlendirdikten sonra dikkate almamam gerektiği kanısına vardım. Anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Takım tutar gibi din tutuyorsunuz. Dostum, daha cevabı ben kendim bulamamışım, burada senin ettiğin iki kelime ile bulacak değilim.

Takım tutar gibi parti tutmayı anlarım. Ama din tutmayı anlamadım.

Aynen sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca 4.sınıfta "din bilgisi" adı altında sadece İslam'ın anlatıldığı dersten etkilenmiş kişi nasıl objektif bir karar verebilir ki?

İlkokul din derslerinde İslam'dan çok, güzel ahlak öğretilir. Çoğu talebe, dersin bu kısıtlı kapsamını gösterircesine, verilen sınavların kolaylığını geyik konusu eder kendine.

Cevap veremeyince dikkate almamayı tercih ettin tabi. Neden mesajımın ilk kısmını alıntıladın Ki? Sonrasında attığım 4 ayet ve altında yazdığım yazı hakkında da yorum yapar mısın? Nasıl bir cevabın olacak ona?

İlkokul din derslerinde İslam'dan çok, güzel ahlak öğretilir. Çoğu talebe, dersin bu kısıtlı kapsamını gösterircesine, verilen sınavların kolaylığını geyik konusu eder kendine.

Ahlak konusu İslam'a göre anlatıyor ve daha o yaştaki çocuğa dini eğitim vermek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı