Şort ve tişörtlerin fiyatlarının 100 TL üzeri olması normal mi?

Aslında normal değil ama mecbur normal diyerek bizde normalleştiriyoruz çünkü ekonominin hali ortada ama herkes alışıyor bu duruma, yakında kimse ses çıkarmayacak o zaman sen normal mi diye bile sormayacaksın.

1 tane tişört'e 130 TL para verdim. Ucuz almak için çarşıya pazara gidiyorum orada da 70-80 TL'den aşağıya bulamıyorum.

Piyasada ki doların fiyatı kuru geçti derken bunu kast ediyorum. 100 lira dediğin paranın değeri şuan piyasada 7-8 dolar belki eder. E sen 8 doları kumaş+yakıt+kira+çalışan ücreti olarak ödüyorsun. 8 dolara nereden baksan iyi hizmet 👍

Aslında normal değil ama mecbur normal diyerek bizde normalleştiriyoruz çünkü ekonominin hali ortada ama herkes alışıyor bu duruma, yakında kimse ses çıkarmayacak o zaman sen normal mi diye bile sormayacaksın.
Zaten kimse korkudan ses çıkaramıyor ki. En ufak ses çıkaranı direkt içeri alıyorlar :D

Bugün alışveriş merkezine gittim. Yaz geleceği için şort ve tişört bakıyordum, bir şortun fiyatı 80-90 TL arası idi ve bana garip geldi. Tişörtlerde ise 100 TL'den aşağısı bulunmuyordu. Alışveriş merkezi olduğu için mi fiyatlar böyle, yoksa her yerde mi böyle?

100 TL'ye bulsan bana da al. 200 TL'den aşağı kot pantolon ve 150 TL'den aşağı tişört bulamadım.

Bugün alışveriş merkezine gittim. Yaz geleceği için şort ve tişört bakıyordum, bir şortun fiyatı 80-90 TL arası idi ve bana garip geldi. Tişörtlerde ise 100 TL'den aşağısı bulunmuyordu. Alışveriş merkezi olduğu için mi fiyatlar böyle, yoksa her yerde mi böyle?

Artan kira fiyatları yüzünden hep bunlar X firmasında ise merdiven altı üretim yüzünden internette ucuz diye satılıyor ertesi gün ürün geldiğinde ya defolu beden uyumsuz gibi sorunlar çıkıyor firma iadede almıyor tamamen saçmalık.

Kıyafetlerin bu kadar pahalı olması normal değil fakat mevcut piyasada bu şekilde satmak zorunda kalıyorlar. Alışveriş merkezlerindeki mağazaların kiraları çok yüksek. Ürünün maliyeti ve çalışanların maaşları da eklenince gerçekten kötü oluyor. İnternet üzerinde de benzer fiyatlar var.

Affedersiniz ama kiraları da şikayet etmesinler artık. Elektrik ve su faturaları mağazalara kiradan fazla geliyor. Tutarlı değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı