[Soru] NVIDIA Cuda ne işe yarar?

16986

Megapat
Makaleler
7
Arkadaşlar sorum gayet açık. NVIDIA Cuda Çekirdekleri ne işe yarar? Unreal Engine 'de bir katkısı olur mu ve aşağıdaki hangi kart Unreal Engine 'de daha fazla performans verir?

- R7 265
- GTX 650 Ti Boost
- GTX 750 Ti

Unreal engine'de çalışıyor mu bilmiyorum. CUDA Çekirdekleri Render işlemlerinde ekran kartının gücün istifade etmeye yarar. AMD Tarafında karşılığı STREAM Olarak geçiyordu. Bir ekran kartı bugün 300 400 hatta 5000 çekirdekli olabiliyorken 8 Çekirdekli işlemciler var aradaki farkı siz düşünün.

Ben şu an GTX 750 Ti tarafındayım. Hem Physx var hem de Maxwell mimarili. Unreal Engine 'de Physx ve Cuda işime yarar diye düşünüyorum.

Physx 3D Oynatmaya yarıyordu sanırım. GTX 750 Ti o kadar güçlü mü ? Mimariden ötürü çok düşük Performans/Güç tüketimi olduğunu biliyorum Nvidia güzel iş çıkartmış gerçekten.

Evet bende almayı düşünüyorum bu aralar 5 Tane alacağım. Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz FHD ise kesin alırım.
Kart şu an bende yok. Oyunların hepsi 1080p 'de test edilmiş. Üstelik 5 tane almaya gerek yok çünkü kart SLI desteklemiyor. Üstelik de SLI desteği olsa maksimum 4 tane olur o da karta göre değişir.

Hayır yani ayrı bilgisayarlara demiştim :D.. İnternete pek güvenmiyorum. Nicolas11x12 diye bir eleman var o gerçek testler yapıyor bulursam burada paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı