Sorumlu ders sınavlarına girmezsek ne olur?

Baraj derslerden kalmadığın sürece sorumluluk sınavlarına girmen gerekmez. Meslek lisesinde en çok krediye sahip bölüm dersi ve Edebiyat baraj dersleridir. O ikisinden kalınmadığı sürece sorumluluk sınavına girilmez.
Bende o kadar ders arasından edebiyattan kaldım ve illa ki bu sene mi sorumluluk sınavına girmem gerekiyor yoksa 10. sınıfta ya da 11. sınıfta girebiliyor muyum? Çünkü 8. sınıfta matematikten kalmıştım ve sorumluluk sınavına girmemiştim ama karneme sorumlu olarak geçti yazmışlardı.

Bende o kadar ders arasından edebiyattan kaldım ve illa ki bu sene mi sorumluluk sınavına girmem gerekiyor yoksa 10. sınıfta ya da 11. sınıfta girebiliyor muyum? Çünkü 8. sınıfta matematikten kalmıştım ve sorumluluk sınavına girmemiştim ama karneme sorumlu olarak geçti yazmışlardı.
Ortaokulda sorumluluk sınavı yapılmıyor. Lisede kaldığın dersler için sorumluluk sınavına girersin. Bu sene kaldığın ders için seneye sınava gireceksin. İlk sorumluluk sınavı Eylül Ayında yapılıyor.
Bir dakika kafam çok karıştı. Şimdi ben kalıyor muyum kalmıyor muyum sınava girmem şart mı ? Verdiğim bilgilere göre.
Bu sene her şekilde geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı