Sorumlu geçip geçmediğimi anlamadım

Choconomiyaki

Decapat
Daha fazla  
Dersten koşullu geçme notu 50 ve bir dersten sorumlu geçti gözüküyorum ders ortalamam 59 ve harf notu ise C-, şimdi geçmişmi sayılıyorum? [Ayriyetten dersin not kısmında büt:- belirmiş (Ortalamam şuan da 1.88 girilmeyen 1 ders kaldı o ders girilince 2.0 üzeri olacak)]

Dersten koşullu geçme notu 50 ve bir dersten sorumlu geçti gözüküyorum ders ortalamam 59 ve harf notu ise C-, şimdi geçmişmi sayılıyorum? [Ayriyetten dersin not kısmında büt:- belirmiş (Ortalamam şuan da 1.88 girilmeyen 1 ders kaldı o ders girilince 2.0 üzeri olacak)]

Geçtiniz.
Genel ortalama 2'nin altında kaldığı zaman mezun olamazsanız ve koşullu geçtiğiniz sınavları tekrarlamanız gerekecek. Koşullu geçti bu anlama geliyor.
Mezuniyet zamanı genel ortalama 2'nin üzerinde olursa koşullu geçtiğiniz derslerin sınavlarını tekrarlamak zorunda kalmazsınız.
Koşullu geçti durumunu ortadan kaldırmak ve puan notunu yükseltmek isterseniz de büt ile şansınızı deneyebilirsiniz.
Mezun olduğum dönemde 3 tane falan koşullu geçtiğim ders vardı. Her hangi bir sorun olmadı çünkü ortalama 2'nin üzerindeydi.

Bu okuldan okula değişmekle birlikte okuduğum üniversitede F notu almadığın sürece geçiyorsun. F1 F2 alırsan seneye tekrar veriyorsun dersi. Transkriptin 4 üzerinden 1.80 ise çok düşük. Minimum 2.5 ortalamayı geçmen gerek rahat bir şekilde geçmek istiyorsan. Ders geçme notu da aynı şekilde ders ortalaman 60 ve üzeri olursa geçiyorsun. Okuduğun okulun web sitelerinden kalma geçme notunu araştır en iyi bilgiyi ordan alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı