Sorumluluk sınavı geçilmezse ne olur?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar 9-10 edebiyat ve 9. sınıf Almanca'dan sorumluyum ve 12'ye geçtim. Edebiyat sınavlarından çalışarak geçebilirim diye düşünüyorum ama Almanca'yı nasıl geçerim bilemiyorum. 10. sınıfa geçiş yaptığımda başka bir okula geçiş yaptım ve 2. yabancı dil dersinden sorumlu olduğumu gördüm. Eski okulum da Almanca yoktu ama yeni geldiğim için sorumlu olduğumu söylediler. Hem yazılı hem sözlü olarak gireceğim ama bilmediğim ve öğrenmedim bu sınavdan nasıl geçeceğim? Ayrıca geçemezsem ne olur?

9. sınıf edebiyattan sorumluydum 11. sınıfta 2. girişimde onu verdim fakat 12. sınıfta uyuz edebiyat hocam dersten bıraktı o senesi de okuldan ayrıldı zaten. Dönem sonu sınava girdiğimizde tüm 12. sınıflara çocuklar uzatmaya gerek yok deyip cevap kağıdını okudular ve sorumluluk kalktı :D
madem böyle bir şey yapacaksınız ne diye bu kadar genci strese sokup saçma sapan düşüncelere itiyorlar anlamıyorum sırf böyle öğretmenler yüzünden çocuklar okula lanet okuyor.

Geçemezsen de mezun olamazsın diye biliyorum geçici diploma vesaire gibi olaylar var güncel durum vaziyet nedir bilmiyorum müdüre danış konuş. Hocalarına güzel dille durumu izah edersen büyük ihtimalle cevapları verip geçirirler son senen zaten. :)

Geri
Yukarı