Sorumluluk Sınavı

eduP3

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 Super, Ryzen 5 3600, Gigabyte b450m S2H, 8x2 XPG Ram.
Meslek
Öğrenci
Merhaba bu sene 11. sınıf bitti fakat ilk dönem her zaman notlarım zayıf ikinci dönem ise hepsi 50 üstü olurdu. Malum bu sene COVID-19 nedeniyle okullara ara verilince benim planlar da suya düştü. Şimdi girmem gereken 3 ders var fakat dönemin başından beri doğru düzgün dinlemedim, çalışmadım derslere bu zamanlarda ise hiç çalışmamıştım. Şimdi sınavlardan ne kadar çabalarsam çabalayayım geçme ihtimalim çok düşük. Eğer ki sadece birinden bile kalsam ne oluyor? Bir arkadaş kalınca aynı dönem tekrardan giriliyor dedi. Fakat ben 12. sınıfa geçeceğim için sanırım bu şansım olmayacakmış doğru mudur? Eğer öyle değil ise sınava direk girmeyeceğim ve bir sonraki zamana kadar gerçek anlamda çalışıp geçmeyi planlıyorum. Sınava direkt olarak girmeme ve daha sonra aynı dersin sorumluluk sınavına girme gibi bir şansım var mıdır? Yoksa kalacak olsam bile girmek zorunda mıyım? Kalsam ne olur? Daha sonra kaç kere veya ne zaman girebilirim?
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ortalaman 50 üstü ise sadece baraj dersten giriyorsun bilmiyorsan yazayım dedim sorularına gelecek olursak galiba bu sene toplam 3 kere sorumluluk sınavı olacak biri bu ay diğeri okul açıldığında en sonuncu da 2. dönemin başında diye biliyorum eğer bu ay ki sınavlardan geçemezsen bir daha giriyorsun ta ki son sınava kadar eğer onda da geçemezsen mezuniyet hayallerine geçmiş olsun.

Eğer ortalaman 50 üstü ise sadece baraj dersten giriyorsun bilmiyorsan yazayım dedim sorularına gelecek olursak galiba bu sene toplam 3 kere sorumluluk sınavı olacak biri bu ay diğeri okul açıldığında en sonuncu da 2. dönemin başında diye biliyorum eğer bu ay ki sınavlardan geçemezsen bir daha giriyorsun ta ki son sınava kadar eğer onda da geçemezsen mezuniyet hayallerine geçmiş olsun.
50 altı olan bütün dersler için mi giriyoruz yoksa sadece 50 altı olan baraj dersler için mi?

50 altı olan bütün dersler için mi giriyoruz yoksa sadece 50 altı olan baraj dersler için mi?

Eğer yıl sonu ortalaman 50 üstü ise ve baraj dersten kaldıysan sadece baraj derse ama yıl sonu puanın 50 altı ve 7 dersten (rastgele bir sayı yazdım) kaldıysan o 7 derse de girmek zorundasın baraj falan ayırt edilmiyor.

Eğer yıl sonu ortalaman 50 üstü ise ve baraj dersten kaldıysan sadece baraj derse ama yıl sonu puanın 50 altı ve 7 dersten (rastgele bir sayı yazdım) kaldıysan o 7 derse de girmek zorundasın baraj falan ayırt edilmiyor.
Anladım teşekkür ederim. O halde hiçbir sınava girmeyeceğim şuan.

Yıl sonu puanı 50 altında direkt sınıfta kalınmıyor mu?

Eğer yıl sonu ortalaman 50 üstü ise ve baraj dersten kaldıysan sadece baraj derse ama yıl sonu PUA'nın 50 altı ve 7 dersten (rastgele bir sayı yazdım) kaldıysan o 7 derse de girmek zorundasın baraj falan ayırt edilmiyor.

Ben 10.sınıfım ve ilk dönem kimya matematik Almanca ve İngilizceden kaldım ortalamam 63'tü peki ikinci dönemde saydığım 4 dersten kalsam ama yıl sonu ortalamam 60 olsa yine sorumluluklara gircekmiyim

Yeni konular

Geri
Yukarı