Sorumluluk sınavına hangi sartlarda girilir?

secayski

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Ben şu an 10. sınıfım ve geçen yıl bilgisayar mat kimya ve fizikten kaldım diye hatırlıyorum. Yine emin değilim tam hangilerinden kaldığıma ve nereden bakacağımıda bilmiyorum. Neyse bu derslerin sorumluluğuna girmem gerekiyor mu bu yıl? Bir arkadaşıma sordum cografyanın ve fiziğin sorumluluğuna girmiş. Bir arkadaşım da edebiyat harici girilmiyor dedi. Bu durumu yaşayan bilen biri cevap verebilir mi ne yapacağım? Sadece edebiyatın sorumluluğu varsa o arkadaşım nasıl coğrafyanın sorumluluğuna girmiş genel ortalmasi 50 üstü olduğu halde?

Bu durum biraz karışık o yüzden adım adım anlatacağım.

1-)Bir dersten kalıp kalmadığın yazın 2. karneyi aldığın zaman belli olur bu da o dersin 2 dönem notunun ortalamasına bakarak karar verilir. Sallıyorum sen ilk dönem fizikten 30 ile geçtin ikinci dönem ise 70 ile 30+70/2=50 olduğu için o dersten geçmiş sayılırsın.

2-)Diyelim yukarıdaki hesaba göre fizik ortalaman 30 yani kalmış gözüküyorsun eğer yazın 2. karneni aldığın zaman genel ortalaman 50'nin üzerindeyse hiçbir dersin sorumluluğna girmene gerek yok, yani kalmış olmanın önemi yok genel ortalaman 50'den yüksek olduğu için "düz" bir şekilde üst sınıfa geçersin. Bu durum edebiyat dersi hariç her ders için geçerlidir, senin genel ortalaman 99 bile olsa eğer edebiyat dersinden kaldıysan sadece edebiyatın sorumluluğuna girersin.

3-)Diyelim ki dediği o 3 dersten kaldın ve sene sonu genel ortalaman(9. sınıf dersleri olduğu için 9. sınıf ortalaman) 50'den düşük o zaman ise o 3 dersin sorumluluk sınavlarına girmen gerekmekte.

Sadece 3 dersten kaldığınız için ortalamanızın 50'den düşük olma ihtimali olmadığı için sorumluluğa kalmamışsınızdır büyük ihtimalle.

e-Okul VBS uygulamasini indirip velinin e-Devlet'i ile giris yaptiktan sonra ekteki isaretli yerden hangi derslerden kaldigini gorebilirsin. Eger bos gorunuyorsa kalmamissindir.

IMG_20240321_151242.jpg

Bu durum biraz karışık o yüzden adım adım anlatacağım.

1-)bir dersten kalıp kalmadığın yazın 2. karneyi aldığın zaman belli olur bu da o dersin 2 dönem notunun ortalamasına bakarak karar verilir. Sallıyorum sen ilk dönem fizikten 30 ile geçtin ikinci dönem ise 70 ile 30+70/2=50 olduğu için o dersten geçmiş sayılırsın.

2-)diyelim yukarıdaki hesaba göre fizik ortalaman 30 yani kalmış gözüküyorsun eğer yazın 2. karneni aldığın zaman genel ortalaman 50'nin üzerindeyse hiçbir dersin sorumluluğna girmene gerek yok, yani kalmış olmanın önemi yok genel ortalaman 50'den yüksek olduğu için "düz" bir şekilde üst sınıfa geçersin. Bu durum edebiyat dersi hariç her ders için geçerlidir, senin genel ortalaman 99 bile olsa eğer edebiyat dersinden kaldıysan sadece edebiyatın sorumluluğuna girersin.

3-)diyelim ki dediği o 3 dersten kaldın ve sene sonu genel ortalaman(9. sınıf dersleri olduğu için 9. sınıf ortalaman) 50'den düşük o zaman ise o 3 dersin sorumluluk sınavlarına girmen gerekmekte.

Sadece 3 dersten kaldığınız için ortalamanızın 50'den düşük olma ihtimali olmadığı için sorumluluğa kalmamışsınızdır büyük ihtimalle.

Karnemi almaya gitmedim 9'da o yüzden bilmiyorum. e-Okul'dan baktım genel ortalamam 55 miş gecen yil. Bu durumda girmeyeceğim o zaman fakat girmem gerekiyorsa nereden bakmam gerek e-Devlet'ten mi? Hocalar falan haber vermiyor çünkü yardımcı oldukları da yok. Hatta fizik hocam girmemi soylemisti sorumluluğa yoksa mezun olamazmışım.

e-Okul VBS uygulamasini indirip velinin e-Devlet'i ile giris yaptiktan sonra ekteki isaretli yerden hangi derslerden kaldigini gorebilirsin. Eger bos gorunuyorsa kalmamissindir.

Eki Görüntüle 2146496

Boş. Ama yine de emin olamıyorum of hocalar bambaska seyler diyor. Gozukmese bile girmem lazımmıs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karnemi almaya gitmedim 9'da o yüzden bilmiyorum. e-Okul'dan baktım genel ortalamam 55 miş gecen yil. Bu durumda girmeyeceğim o zaman fakat girmem gerekiyorsa nereden bakmam gerek e-Devlet'ten mi? Hocalar falan haber vermiyor çünkü yardımcı oldukları da yok. Hatta fizik hocam girmemi soylemisti sorumluluğa yoksa mezun olamazmışım.

Boş. Ama yine de emin olamıyorum of hocalar bambaska seyler diyor. Gozukmese bile girmem lazımmıs.
Karnene bakmana gerek yok kardeşim niye her şeyi direkt anlıyorsun genel ortalaman 55'miş işte önemli olan bu. E-okul'da var mı bilmiyorum ben yönetmeliğe bakarak söylüyorum. Hocalar yönetmeliğe hakim olmayabilir benim dediğim doğrusu.

Karnene bakmana gerek yok kardeşim niye her şeyi direkt anlıyorsun genel ortalaman 55'miş işte önemli olan bu. e-Okul'da var mı bilmiyorum ben yönetmeliğe bakarak söylüyorum. Hocalar yönetmeliğe hakim olmayabilir benim dediğim doğrusu.

Tamam dostum sağ olasin ins dedigin gibidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı