Sorumluluk yüzünden sınıf tekrarı olur mu?

Benim bildiğim bu sorumluluk sınavlarını 12. sınıfa kadar vermen lazım. Veremediğin takdirde mezun olamıyorsun.

Evet ama 6 tane sorumluluk kuralı varmış bende sonradan öğrendim hocam.
Okul müdürü COVID döneminde olduğu için bırakmazlar dedi umarım doğrudur. Yardımınız için teşekkür ederim sağ olun arkadaşlar.

Son düzenleme:
@aardaa adı üstünde COVID dönemi. Bakanlık bir açıklama yayınladı o zamanda ve kalma geçme olayı o sene uygulanmadı. Ancak ortalaması 50 altı olan kişiler sorumlu olarak bir üst sınıfa geçtiler ve her zayıf başına da sorumluluk sınavına girdiler.

@aardaa adı üstünde COVID dönemi. Bakanlık bir açıklama yayınladı o zamanda ve kalma geçme olayı o sene uygulanmadı. Ancak ortalaması 50 altı olan kişiler sorumlu olarak bir üst sınıfa geçtiler ve her zayıf başına da sorumluluk sınavına girdiler.

Evet ama bende 6'dan fazla sorumluluk var 6'dan fazla olunca sınıfta kalıyormuşuz. Geçen yıl kalma olmadığı için kalmadım ama bu yıl kalabilirsin dediler. Bu yıl Ortalamam 50'nin üstünde ve hiç zayıf yok.

Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması MADDE 58- (Değ: 1/7/2015-29403 RG) (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Bunun muhtemelen güncellenmesi lazım. Önceden böyleydi, şimdiki sınıf geçme şartına göre ortalamayı tuttur yeter. Sorumluluk sınavları mezuniyetinde problem oluşturabilir.

Bunun muhtemelen güncellenmesi lazım. Önceden böyleydi, şimdiki sınıf geçme şartına göre ortalamayı tuttur yeter. Sorumluluk sınavları mezuniyetinde problem oluşturabilir.

Sağ olun hocam önceden müdür de kalırsın diyordu ama çok fazla kişi varmış sorumluluğu fazla olan ve COVID dönemi olduğu için bırakmazlar bu kadar kişiyi dedi umarım bırakmazlar sağ olun. Zaten Haziran'ın sonunda sorumluluk sınavları var kolay yapacaklarmış bu sefer çalışıp geçerim onları.

@aardaa sorumluluk sınavlarına girecek kişilerin listeleri paylaşıyor bildiğim kadarıyla. Oradan da bakabilirsiniz adam 11. sınıf mesela çok fazla sorumluğu var alt sınıflardan kalma. Yaptığım okul ziyaretlerinde çok gördüm ve artık şu sistemde sınıfta kalmak neredeyse imkansız.

@aardaa sorumluluk sınavlarına girecek kişilerin listeleri paylaşıyor bildiğim kadarıyla. Oradan da bakabilirsiniz adam 11. sınıf mesela çok fazla sorumluğu var alt sınıflardan kalma. Yaptığım okul ziyaretlerinde çok gördüm ve artık şu sistemde sınıfta kalmak neredeyse imkansız.

Evet hocam zaten çoğu hocalar bırakmıyor artık bitirip gitsinler diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı