Sorunlu anakart takılan RAM’leri bozar mı?

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Yeni almış olduğum MSI B450M A-Pro Max anakart montaj sonrası görüntü alamadım. Daha sonra sorun RAM diye düşünüp diğer bilgisayardan çıkarttığım çalışır durumda olan RAM’i taktım fakat yine görüntü alamadım. Üstüne üstlük şu an elimdeki iki RAM’de çalışmaz hale geldi. Bu anakartın hatalı olup takmış olduğum RAM’i bozması olabilecek bir durum mudur yoksa anakarttan başka sorunlarda mı vardır? Sistemde ekran kartı ve başka bilgisayardan söktüğüm RAM dışında herşey sıfır.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • MSI RX 480 8 GB.
  • Cooler Master 550W.
  • 1. RAM Corsair Vengeance 3000MHz 8 GB.
  • 2.RAM Corsair Vengeance 2400MHz 8 GB.

Yeni almış olduğum MSI B450M'a-Pro Max anakart montaj sonrası görüntü alamadım. Daha sonra sorun RAM diye düşünüp diğer bilgisayardan çıkarttığım çalışır durumda olan RAM’i taktım fakat yine görüntü alamadım. Üstüne üstlük şu an elimdeki iki RAM’de çalışmaz hale geldi. Bu anakartın hatalı olup takmış olduğum RAM’i bozması olabilecek bir durum mudur yoksa anakarttan başka sorunlarda mı vardır? Sistemde ekran kartı ve başka bilgisayardan söktüğüm RAM dışında her şey sıfır.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • MSI RX 480 8 GB.
  • Cooler Master 550W.
  • 1. RAM Corsair Vengeance 3000MHz 8 GB.
  • 2.RAM Corsair Vengeance 2400MHz 8 GB.

Başka bir ekran kartıyla deneme şansınız varsa deneyiniz.

MSI servisini arayip konu hakkinda bilgi alın ve kartı garantiye gönderin.
Trendyol üzerinden her parçayı farklı satıcılardan aldım. Trendyol üzerinden mi satıcıyla iletişime geçeyim sizce? Bu arada bir bilgisayarcı arkadaşımla konuştum PSU kaynaklı bir sorun olabilir dedi. Siz ne düşünürsünüz bunla ilgili?

Trendyol üzerinden her parçayı farklı satıcılardan aldım. Trendyol üzerinden mi satıcıyla iletişime geçeyim sizce? Bu arada bir bilgisayarcı arkadaşımla konuştum PSU kaynaklı bir sorun olabilir dedi. Siz ne düşünürsünüz bunla ilgili?

Güç kaynağı çok düşük bir ihtimal ama sorunlu olabilir. Öncelikle diğer sistemdeki güç kaynağıyla değiştirip deneyebilirsin. Eğer sorun devam ederse büyük ihtimalle anakartla ilgili bir sorundur. Ayrıca işlemcinizdede sorun olabilir.

Güç kaynağı çok düşük bir ihtimal ama sorunlu olabilir. Öncelikle diğer sistemdeki güç kaynağıyla değiştirip deneyebilirsin. Eğer sorun devam ederse büyük ihtimalle anakartla ilgili bir sorundur. Ayrıca işlemcinizdede sorun olabilir.
Valla deneyecek RAM kalmadı malesef 😀. Parçayı göndermeyi düşünüyorum ama ne şekilde göndersem o konuda kararsızım yani Trendyol vasıtasıyla mı yoksa direk satıcıyla mı diye.

Valla deneyecek RAM kalmadı maalesef 😀. Parçayı göndermeyi düşünüyorum ama ne şekilde göndersem o konuda kararsızım yani Trendyol vasıtasıyla mı yoksa direkt satıcıyla mı diye.

Trendyol'u arayıp yaşadığınız sorunu anlatın onlar yardımcı olacaktır. En hızlı sonucu Trendyol'u arayarak alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı