Sorunsuz Catalina kurulumundan sonra sistemde sorun çıkması

mehmeser

Hectopat
Merhaba,

Uzun süredir kurmayla uğraştığım ama oturum açma ekranında kilitlenen bir sistemim var ve sanırım config dosyası yüzünden oluyor. Fakat ilk kurulumda ses, ekran, ağ kartım, monitörüm vs. sağlıklı bir şekilde tanınmış oluyor ve çalışıyor. Sonraki ilk açılıştan itibaren şifre ekranında kilitlenme başlıyor, fare ve klavye çalışmıyor. Ben de macOS donanımları sağlıklı bir şekilde kuruyor ama sonraki seferde sistemi config ile düzgün tanıtamayınca hata veriyor diye düşündüm. Madem öyle, ilk kurulduğunda sistem sağlıklı iken o anki ayarları config.plist olarak alabileceğimiz bir yol veya araç var mı?

Kurduğum sistemler: 10.15.3 ve 4 KEALOS. 4 olan oturum açmada bir de görüntü kaybediyor. Tuhaf olan ise aynı sistemi farklı bir config ile açabiliyorum ama bu sefer de ekran tanınması vs gidiyor. Sorunun config'de olduğu belli de, sistemime uygun sağlıklı bir config geliştiremedim.

İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür problemlerde sisteminizi belirtmeniz lazım. Ek olarak imajlar ikiye ayrılıyor, AMD destekli ve ağırlıklı olarak Intel destekli olarak. Sisteminize uygun imajı indirdiğinizden eminseniz, kurulumdan önce config seçmeniz lazım. Yani config.plist, default geliyor. KealOS imajının içerisinde 5 veya 6 adet config bulunmakta, sisteminize göre bunlardan birini seçmeniz gerekmekte. Bu adımı yapıyor musunuz? Bir de disk türünüz MBR ise ondan da kaynaklanıyor olabilir. MBR disk türü desteklenmiyor.

Merhaba, desktoplu olan configleri denedim hepsini. Intel destekli olanı indirdim, zaten açıklamada sadece AMD'ye özel imaj yoktu, ikisi için geçerlidir diyordu. Sistemim imzamda diye yazmadım :)

Moderatorlerimiz iyi, hoş, titiz çalışıyor ama ben çalışan sistemden config yapılabilir mi onu merak etmiştim. Şimdi konu başlığı değişmiş oldu?

Merhaba güncel sistem:
Core i5 6400
Intel HD 530
Gigabyte z170x gaming 3 revision 1 BIOS F22j
16 GB (8x2) Kingstone Savage DDR4 2400 RAM
ALC1150 Ses kartı
Qualcom Atheros killer 2200 Ağ Kartı

Windows olan disk MBR ama APS ile GUID yaptım macOS diski. Açarken de UEFI olarak seçip açıyorum. Açmada ve kurmada sorun olmuyor daha sonra başlıyor sorunlar. Bu konu için i5 6400 ile başlayan bir konu açmıştım zaten orada çözüme gidemeyince farklı bir şey denemek istedim. İlk kurulumda Catalina sistemi tam olarak tanıdığı için o anki çalışan sistemden config oluşturabilir miyim onu merak ettim farklı bir yol denemek istedim.

Yada config.plist içinde o kadar ayar içinden hangi yama veya ayarı seçmeliyim bu konuda sistemime özel bir çözüm bulamadım. Aslında sorun sadece oturum açarken ki kilitlenme veya görüntü gitmesi de değil. Config sisteme özel olmadığından bayağı geç açılıyor ama ayarları yapılmış düzgün sistemlerde hızlı açılıyormuş. Öyle hızlı açılmadıktan sonra her boot ekranında elim kesin Windowsa gidecek. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı