Sorunsuz VDSL 2 ve fiber destekli modem tavsiyesi

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Ailemin kullanması için sorunsuz çalışacak fiber destekli VDSL 2 modem arıyorum. En az 750 Mbps Wi-Fi destekli olması ve WAN portu olması (bildiğim kadarıyla WAN portu olanlar fiber destekleyenler yanlışsam düzeltin) da önemli birkaç yıl sonra yeni bir modem almak istemiyorum.

Bütçe tercihen 700-800 TL bandında ancak duruma göre şu anda indirimde olduğu için F/P olan bir modem varsa 1000 TL'ye kadar çıkabilirim.

Deneyimlediğiniz ikide bir kopma, hız düşmesi ya da Wi-Fi menzil sorunu yaşatmayan modemlerden tavsiyeler verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keentic Omni DSL oneririm.
Keenetic Omni DSL bu tip işler için sınıfta kalabilecek bir modem. Kesinlikle tavsiye edilmez.
Bütçe tercihen 700-800 TL bandında ancak duruma göre şu anda indirimde olduğu için F/P olan bir modem varsa 1000 TL'ye kadar çıkabilirim.
Bulabilirseniz Türk Telekom Zyxel DX3200 modemi işinizi görecektir. Hem fiber hem de VDSL desteği bulunuyor ve WiFi 6 destekli.

Keenetic Omni DSL bu tip işler için sınıfta kalabilecek bir modem. Kesinlikle tavsiye edilmez.

Bulabilirseniz Türk Telekom Zyxel DX3200 modemi işinizi görecektir. Hem fiber hem de VDSL desteği bulunuyor ve WiFi 6 destekli.

DX3200 bende var memnunum ama 1500 TL lerde fiyatı şu anda, o kadara gerek yok. Anne babam bir sorun çıkınca resetleme, yeniden başlatma vs işlerinden hiç anlamayacağı için sorunsuz ve 1000 TL altı bir cihaz arıyorum.

Keentic Omni DSL oneririm.

Omni düşünmüyorum hocam teşekkürler.

DX3200 bende var memnunum ama 1500 TL lerde fiyatı şu anda, o kadara gerek yok. Anne babam bir sorun çıkınca resetleme, yeniden başlatma vs işlerinden hiç anlamayacağı için sorunsuz ve 1000 TL altı bir cihaz arıyorum.
DX3200'ün fiber desteği de var hocam. Rahatlıkla kullanabilirsiniz güzel modemdir.

Dolap tarzı yerlerde temiz bulabilirseniz 500-600 civarına bulursunuz.

DX3200'ün fiber desteği de var hocam. Rahatlıkla kullanabilirsiniz güzel modemdir.

Evet biliyorum memnunum zaten 1 seneyi geçti sanırım, VDSL2 üzerinden kullanıyorum ama o Adana'daki kendi evimde, babamlar Artvin'de köye internet bağlattılar dandik bir modem vermişler hatta kullanılmış galiba üstünde çizikler vs var, Wi-fi bu sabah durup dururken gitti onu iade etmeye çalışacağız yerine modem bakıyorum.

İkinci el düşünmüyorum dediğim gibi babamları uğraştırmayacak şekilde bir şey alacağım. Bir sorun yaşarlarsa da en azından garantisi vs olur.

İkinci el düşünmüyorum dediğim gibi babamları uğraştırmayacak şekilde bir şey alacağım. Bir sorun yaşarlarsa da en azından garantisi vs olur.

Bunu tavsiye ederim.

Bu modem hem DSL altyapıda hem de fiber altyapıda kullanılabilir rahatlıkla. Genelde kullanıcılar memnun.

Yeni konular

Geri
Yukarı