Sayısal Sorunun cevabı nedir?

Aynı şekilde buldum teşekkürler cevabın için.

Hocam nasıl bulduğunuzu anlatır mısınız cevap sanırsam 10'du hocanın kağıdından bakmıştım ve içlerinden birinin cevabını 10 görmüştüm galiba o bu soru.

X yerine 1 yaz a üzeri 5 kalıyor. 2 üzeri 5 = 32. buradan A'yı 2 olarak buluyoruz. 5'in 2'li kombinasyonundan da cevap 10 geliyor.

Hocam 3. sorunun cevabını 5 buldum ama emin değilim. Soruda "açılımda kaç tane rasyonel terim vardır?" demiş açılımda dediğine göre ifadeyi açtıktan sonra bize düzenlenmemiş halindeki rasyonel terim sayısınımı istiyor pek anlayamadım.

20231012_203350.jpg

Hocam 3. sorunun cevabını 5 buldum ama emin değilim. Soruda "açılımda kaç tane rasyonel terim vardır?" demiş açılımda dediğine göre ifadeyi açtıktan sonra bize düzenlenmemiş halindeki rasyonel terim sayısınımı istiyor pek anlayamadım.

Eki Görüntüle 1975150

Evet hocam aynı bulmuşuz, mantıken kök 2'nin çift kuvetleri rasyonel olur buna göre 0'dan 9'a kadar 5 rakam var.

1-1+a buradan a kalıyor sadece.

Hocam rica etsem paint e çizip anlatır mısınız gerçekten anlamadım bu soruyu.

Hocam binomda bir tek Pascal üçgenini biliyorum bildiklerimle bu kadarını yapabildim :D anladığım kadarıyla daha pratik bir formül biliyorsunuz hangi formül bu? Merak ettim şimdi.

Bütün sorularda çalışmaz ama bu yöntem, 2 değişken olması lazım bu şekilde. Benzer şekilde sabit terimi bulmak içinde değişkenler yerine sıfır yazılır ama tabii bununda farklı soru tipleri var yani önce düzenlemeniz gerekir eğer 10. sınıfsanız ileride görürsünüz zaten merak etmeyin 👍

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-10-29 saat 09.02.49_f09df857.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-29 saat 09.02.49_f09df857.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı