Sözel Soruyu çözebilir misiniz?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, X'de gezerken denk geldiğim formlardan birini doldururken buna rastladım. Az çok ilerleyebildim ama griler ile ilgili pek bilgi çıkartamadım. Aranızda çözebilecek var mı?

Ekran Görüntüsü (66).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes kendi açıklamasını yapabilirse süper olur yoksa karmaşık şıklar sayfasına dönebilir ortalık.
A olabilir.

Mantık:
1 - Saat yönünde koyu, açık, koyu
2 - Saat yönünde koyu, koyu, açık
3 - Saat yönünde açık, koyu, koyu.

Düşük ihtimal C.
Basit şekilde düşündüğüm tüm sistem saat yönünde dönerek ilerliyor ama biraz kafa patlatıp grilere yoğunlaştığımda sanki farklı cevaplar mümkünmüş gibi geldi sanki düşündükçe karmaşıklaşıyor.
Cevabi görebiliyor musun? Bence A.
Cevabı göremiyorum maalesef. .d

Herkes kendi açıklamasını yapabilirse süper olur yoksa karmaşık şıklar sayfasına dönebilir ortalık.

Düzenledim.

Eger cevap dogruysa: Ücgenler saat yönünde 90 derece gidiyor. Her satirda sirayla bir kare gri oluyor. 1. satirda 2. sütun, 2. satirda 3. sütun, 3. satirda 1.sütun, eger 4. satir da olsaydi 2. sütun gene gri ücgen olacakti.

Dostlar, bu bir zeka testinden bir soru. Doğru cevap aslında B. Buradan cevabı görebilirsiniz.
Doğru bulmuşum en zeki benim. En alttaki gri ve siyahı çevirin yani siyah sol tarafa geçecek şekilde. Çevirdikten sonra en üsttekiyle aynı oluyor zaten. Sonrakini de ona göre de yukarıdan bulun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Basit şekilde düşündüğüm tüm sistem saat yönünde dönerek ilerliyor ama biraz kafa patlatıp grilere yoğunlaştığımda sanki farklı cevaplar mümkünmüş gibi geldi sanki düşündükçe karmaşıklaşıyor.

Cevabı göremiyorum maalesef. .d
Bütüne bakarsak B.

Yukarı, aşağı, yukarı aşağı, hepsi sıralı gittiğinde aşağı bakması gerek, koyu renk olacak.

Artı -1 Eksi
Dostlar, bu bir zeka testinden bir soru. Doğru cevap aslında B. Buradan cevabı görebilirsiniz.
Bunu gördüğüm çok iyi oldu bilmiyordum çünkü cevabı bilmiyordu ama aklıma bir şey takıldı burada gösterilen kareler içinde kare bloğun hareket ettiği soru yani ilk soru cevabına B denmiş ama B olmasının mantığını kavrayamadım.

B değil. B'nin bir mantığı yok.

Cevap A.

İlk adım:
  1. Soldan sağa baktığınızda her satırda ve yukarıdan aşağı baktığınızda her sütunda iki siyah bir gri oluyor. Sağ alta baktığınızda da siyah olacağını çok net görebilirsiniz çünkü sağ alttaki kutunun satırında ve sütununda bir siyah ve bir gri var zaten. Boş kutunun siyah olması gerek. C ve E şıkları elendi.
İkinci adımda iki sağlama yapabiliriz:
  1. İlk olarak, satırlara bakalım. Şekillerin dönüşü saat yönünde. Örneğin ilk satırda sağ üst, sağ alt, sol alt olarak gidiyor. İkinci satırda sol üst, sağ üst, sağ alt olarak gidiyor. Üçüncü satırda sol alt, sol üst olarak gidiyor ve cevabı aradığımız kutu doğal olarak sağ üst oluyor. Cevap A.
  2. İkinci olarak, sütunlara bakalım. Şekillerin dönüşü saat yönünün tersinde. Örneğin ilk sütında sağ üst, sol üst, sol alt olarak gidiyor. İkinci sütunda sağ alt, sağ üst, sol üst olarak gidiyor. Üçüncü sütunda sol alt, sağ alt olarak gidiyor ve cevabı aradığımız kutu doğal olarak sağ üst oluyor. Cevap A.

Yeni konular

Geri
Yukarı