Sosyal medya çok yavaş çalışıyor

jomant

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İnternetim ile sosyal medyaya girdiğim zaman aşırı yavaşlama oluyor. WiFi ile girdiğim zaman da aynı sorun var. Instagram, Facebook ve Twitter ile yaşıyorum bu sorunu. Youtube ile anında HD videoları izlerken bu saydığım sitelerde sorun yaşıyorum. Mobil veri ile bir problem olmuyor ama normal internet ile yüklenmiyor sürekli donuyor resimler yüklenmiyor videolar donarak izleniyor. Sebebini çözemedim 4-5 gündür defalarca modem reset vs. yaptım düzelmiyor. Kesintisiz film izliyorum, Web'de geziyorum ama bu 3 sosyal medyada sorun yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümünü bilmiyorum ancak bende takip etmek isterim konuyu. Uzun bir süredir benimde yaşadığım bir problem. Instagram'da karşılaşmadım ancak Facebook ve Twitter'da aynı sorunu yaşıyorum ve konuyu bilen birileri gelirse, bu sitelerin video Codec'leri ya da video oynatıcılarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını sormak isterim.

*Iphone 5S kullanıyorum.

Uygulama olarak mı yavaş açılıyor, yoksa internet hızından kaynaklanan bir yavaşlık mı?

Uygulama olarak mı yavaş açılıyor, yoksa internet hızından kaynaklanan bir yavaşlık mı?
İnternet hızı yavaş gibi bir yavaşlama var. Fotoğraflar geç yükleniyor, Site geç yükleniyor, Videolar donarak takılarak geç açılıyor. Ama hızım gayet iyi youtube v.s 1080p kesintisiz izliyorum. 2 Ayrı PC ve 3-4 ayrı telefon ile denedim sorun devam ediyor. Kendi mobil veri ağımla girdiğimde sorun yaşamıyorum.

Peki telefonunuz Android'se sıfırlamayı denediniz mi?

Peki telefonunuz Android'se sıfırlamayı denediniz mi?
Sorunun telefonla alakasını çözemedim ? Size 2 bilgisayar ve 3-4 telefon ile denediğimi ve aynı sorun olduğunu mobil veri ile ya da başka bir wifi ile hızlı olduğunu söyledim. Burada ki sorun benim internetim ve sadece bu sosyal medyalarda yavaş olması. Sanki özel olarak bu 3 sosyal medyaya özel hız düşümü var gibi.
İnstagram-min.jpgtwitter-min.jpg Resimlerde olduğu gibi sürekli yükleniyor işareti var ve 30 sn kadar bekletiyor yüklenmesi.

O zaman bununla ilgili servis sağlayıcısına bilgi verin. Servis sağlayıcısı çözebilir.

Bir hafta oldu, Facebook'ta bende de yavaşlama var. Serverlardan kaynaklı olabilir ama benim fikrim devlet tarafından yine bir yavaşlatma var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı