Sosyal medya hesaplarıma izinsiz giriş yapılıyor

Mehmethan213

Hectopat
Selam. 4 Kasım tarihinde Papara kartımdan para çekilmeye çalışıldı ve aynı gün Instagram'ımdan benim haberim olmadan 150 hesap takip edildi ardından Twitter'ım üzerinden paylaşımlar yapıldı ve 6 Kasım'da, yani bugün Gmail hesabıma Rusya'dan giriş yapıldı ama şifreyi değiştirip geri aldım, bu sorunlar neden oluyor olabilir?

Yüksek ihtimal rat yemiş olabilirsiniz. Belli bir süre içerisinde güvenilir olmayan bir şey indirdiniz mi?
(Hesaplarının adı ve şifresi aynıysa bu ihtimal düşebilir.)

Malwarebytes ve Eset ile tam tarama yapabilirsiniz, güvenmez iseniz temiz bir format yeterli olacaktır.

Yüksek ihtimal RAT yemiş olabilirsiniz. Belli bir süre içerisinde güvenilir olmayan bir şey indirdiniz mi?
(Hesaplarının adı ve şifresi aynıysa bu ihtimal düşebilir.)

Malwarebytes ve ESET ile tam tarama yapabilirsiniz, güvenmez iseniz temiz bir format yeterli olacaktır.

Şifreler arasında en az 2 karakter fark oluyor yakın zamanda crack bir uygulama indirdim.

Keyloogler yeme ihtimaliniz çok yüksek şifrelerinizi farklı cihazdan değiştirin ve format atın.

Malwarebytes uygulamasyıla tarama yapıp şüpheli her şeyi sildim telefondan şifrelerimi değiştirdim sorun devam ederse format atacağım yardım için teşekkürler.

@artik 72 yasindayim @Narcos0 sorun çözülmedi hala aynı uyarılar geliyor CTRL+alt+delete ile format atarsam keyloger silinir mi yoksa illa bir USB gerekli mi?

Bir sorum daha var USB ile bilgisayardaki fotoğrafları almak istiyorum USB'ye keyloger bulaşma ihtimali var mı?

Son düzenleme:
Malwarebytes uygulamasyıla tarama yapıp şüpheli her şeyi sildim telefondan şifrelerimi değiştirdim sorun devam ederse format atacağım yardım için teşekkürler.

@artik 72 yasindayim @Narcos0 sorun çözülmedi hala aynı uyarılar geliyor CTRL+alt+delete ile format atarsam keyloger silinir mi yoksa illa bir USB gerekli mi?

Bir sorum daha var USB ile bilgisayardaki fotoğrafları almak istiyorum USB'ye keyloger bulaşma ihtimali var mı?

Hocam kusura bakmayın işlerim vardı foruma giremedim düşük ihtimalde olsa bulaşabilir hatta USB'yi güncel olarak kullanıyorsanız cihazınıza bulaşma nedeni USB'den bile kaynaklı olabilir o yüzden yapacaksanız temiz bir USB kullanmanızı tavsiye ederim. Geç yazdığım için tekrardan özür dilerim. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı