Sosyal Medya ve Sürü Zihniyeti

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
İnsanların Instagram, Youtube gibi mecralarda yaptıkları yorumlara anlam veremiyorum. Mesela milyonlarca izlenmiş ve binlerce yorumun olduğu bir videonun altına o videonun sahibi şarkıcıya soru soran kullanıcılar var. Nasıl oluyor da o kadar yorum içinden o şarkıcının kendi yorumunu göreceğini ve ona cevap vereceğini sanıyor anlamıyorum.
Bir de özellikle Youtube'da ki "2018" tarzı yorumlar, yani önceden çıkmış bir şarkıyı hala dinlediğini belirtiyor, tamam güzel de amaç ne? Ne oluyor sen orada beğeni alınca? "2018 hala dinliyorum" şeklinde yorumları her yerde görürsünüz, koyun sürüsü zihniyetiyle Youtube'u işgal etti adeta bu yorumlar. Bunun benzeri yabancılar için de geçerli tabi ki.
Çok ilginç geliyor bana, bu insanların o şarkıcı veya oyuncunun o yorumu hayatta görmeyeceğini bildiği halde gidip de yorum yapması.

Belki de onlar için sadece yorum yapmış olmak önemlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O yorumları yapandan çok o yazıyı beğenenler sorgulanmalı bence. Hayır 2018'de o şarkıyı dinliyorsan neden öyle bir yorumu beğenirsin ki? Sebebi nedir? Herhalde gelecekte beğendiği yoruma bakım o günleri hatırlayacak...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı