Sosyal medyadan uzaklaşmak

yigitfahris

Decapat
Uzun zamandır düşündüğüm bir konu. Gerek oyunlar gerek sosyal medya kolay gibi gözükse de insanı epey yoran şeyler bence. Artık en ufak bir işi bile yapsam işin sonunda kendimi yatağa atmış şekilde buluyorum. Bunlardan uzaklaşmak için yaptığınız / önerebileceğiniz şeyler var mı? Benim aklımda sadece kulaklığı takıp bütün gün rastgele yerler gezmek geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumda fazla çalışan yok galiba, herkes evde oturmaktan, gezmekten, sıkılmaktan bahsediyor.
Oysa bu tür sorunların çözümü çalışmaktır.
Hani işsizlik var ama en azından evde sıkılmaktansa beleş çalış ama boş durma demişler.
Çalışmak spordur, gezmektir, moraldir ve paradır.

Bu forumda fazla çalışan yok galiba, herkes evde oturmaktan, gezmekten, sıkılmaktan bahsediyor.
Oysa bu tür sorunların çözümü çalışmaktır.
Hani işsizlik var ama en azından evde sıkılmaktansa beleş çalış ama boş durma demişler.
Çalışmak spordur, gezmektir, moraldir ve paradır.
Öğrenciyim, bu yaz çalışacaktım zaten ancak ailem karşı durdu. O yüzden sorduğuma cevap verseydiniz daha iyi olurdu.

Bu durumda olan tek sen değilsin içinde bulduğumuz durumdan dolayı bir iş yapma mecburiyetinde olmayan herkes böyle hissediyor tavsiyem her şeyden azar azar yapmayı deneyebilirsin.

Öğrenciyim, bu yaz çalışacaktım zaten ancak ailem karşı durdu. O yüzden sorduğuma cevap verseydiniz daha iyi olurdu.

Şimdi evden çık, dışarıda dolan, spor yap, akşam eve yorgun geldiğinde sıkıntın da gider desem, zaten bahsettiğim gibi beleş çalışmak oluyor.
Yani ben geniş yazmak yerine anlaşılır diye vurgu yapmayı yeterli görmüştüm, demek geniş anlatmak gerekiyormuş.

Şimdi evden çık, dışarıda dolan, spor yap, akşam eve yorgun geldiğinde sıkıntın da gider desem, zaten bahsettiğim gibi beleş çalışmak oluyor.
Yani ben geniş yazmak yerine anlaşılır diye vurgu yapmayı yeterli görmüştüm, demek geniş anlatmak gerekiyormuş.
Beleş çalışmaktan kastınızı ücretsiz insanlara yardım etmek olarak algılayan tek kişi olduğumu düşünmüyorum :D Ayrıca tavsiyeleriniz için de teşekkür ederim :)

Çalışmıyorsanız bile en azından spora gitmenizi öneririm tüm gün bilgisayar ya da telefon başında kalmaktan iyidir. Fiziksel ve psikolojik olarak rahatlarsınız sözüm size değil ama insanlar çok tembel 10 dk mesafeyi bile arabayla gidiyorlar bu tembellik hiç iyi bir şey değil.

Geri
Yukarı