Sosyal medyadan uzaklaşmak

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selam dönem dönem bunu en aza indirmeye çalışıyorum fakat beceremiyorum. Özellikle haber alma ve güncel kalma gereksinimden dolayı tekrar düşüyorum bu bataklığa. Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz? Mesela sosyal medya olmadan güncel haber alabilmenin yolları var mıdır?

Arkadaşlar selam dönem dönem bunu en aza indirmeye çalışıyorum fakat beceremiyorum. Özellikle haber alma ve güncel kalma gereksinimden dolayı tekrar düşüyorum bu bataklığa. Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz? Mesela sosyal medya olmadan güncel haber alabilmenin yolları var mıdır?
Hocam haber sitelerini oku. Sadece haber paylaşan kanallar var onlara da girebilirsin TG üzerinden.

Günlük gazete alıp okuyabilirsin, 1 veya 2 farklı gazete işini görebilir. Deneyip bir durumu gözlemle bence. Bu arada güncel kalmak derken, her konuda güncel kalmaya çalışmak bayağı gereksiz bir uğraş. Örnek ben bilişim sektöründeyim, magazin dünyasından bana ne. Ya da futbolla ilgileniyorum ama Gana 3.ligindeki maçların güncel durumu beni ilgilendirmiyor gibi gibi.

Her gün belli bir saatini haber okumak için ayır ve alarm kur. Her aklına geldiğinde değil de her gün aynı belli bir zamanınızı sosyal medya için ayırın. Örneğin ben sosyal medyayı sadece sabah 20 dakika akşam 8'den 10'a kadar kullanıyorum. Yani maksimum günümün 3 saatini falan sosyal medyaya ayırıyorum. Sınırı geçmemek içinde alarm kuruyorum

Geri
Yukarı