Souls-Like oyunların zorluğu

Arkadaşlar Dark Souls oyunları ve Elden Ring'in temaları aşırı hoşuma gidiyor, oynarken eğleniyorum ama bu oyunlara neden zorluk seçeneği getirmiyorlar kafayı yiyeceğim, oynamak istiyorum zevk almak istiyorum ama ölmekten zevk alamıyorum, az önce Lies of P oynadım ve benim iğrenç oynayışımmı bilmiyorum ama oyunun başında çıkan boss tarzı şeye yaklaşık 15 kere öldüm, isyanım var.
Hocam eyw Lies of P bu gün çıkıyordu hatırlatmış oldun indirmeye koydum türkçe yama da varmış mis.

Hocam eyw Lies of P bu gün çıkıyordu hatırlatmış oldun indirmeye koydum türkçe yama da varmış mis.
Hocam türkçe yamalık olay yok,hikaye yok gibi birşey çıkan yazılar a2 ingilizce falan bilginize.

Çünkü bu oyunlardan zorluğu çıkarttığın zaman tüm dizayn çöpe dönüyor, bu oyunlarda bossların, hatta normal düşman tiplerinin bile hareket şemaları diğer oyunlardan daha iyi ayarlanıyor ve sizi bu hareket şemalarını öğrenmeye zorluyor. Bu nedenle de oyunları oynarken sürekli yeni bir düşman tipine adapte olmanız, sürekli yeni düşman tiplerini öğrenmeniz gerekiyor.

Oyunun tekrara düşmemesini bu sağlıyor, ancak oyun kolay olsaydı ve düşman tiplerine alışmak gibi bir evre hiç olmasaydı oyun çok çabuk tekrara düşecek ve belki de oynadığınız en sıkıcı oyun olacaktı. Tek yaptığınız şey R1 basıp saldırı yaparak ilerlemek olurdu çünkü böyle bir durumda.

Forumda hep aynı örneği veriyorum çünkü bu durum için en iyi örneğin bu olduğunu düşünüyorum ve yine vereceğim, The Witcher 3 Wild Hunt oynayan herkes bu oyunun en zor zorluk modunda oynanması gerektiğini savunur, bunun sebebi "bakın zorda bitirdim ben" deyip hava atmak değildir. Sebebi The Witcher 3 zorda oynanmadığı zaman kılıca uygun yağı sürmenin, düşman tiplerine göre uygun Witcher işaretlerini kullanmanın, iksir üretmenin vs. hiçbir öneminin kalmıyor oluşu. Çünkü oyun sizi zorlamıyor sadece kılıcınızı sallayarak bitirebiliyorsunuz neden yağ sürmekle vs. uğraşasınız ki? İşte oyunun zor olması sizi bu mekanikleri kullanmaya itiyor ve bu oyundan daha fazla keyif almanızı sağlıyor.

Bazı oyunlar zor olmalıdır ve zor kalmalıdır dostlar, bu oyunların zorluğu da öyle üstün yetenek gerektiren bir zorluk falan değil. Sabırlı olduğunuz sürece her şekilde üstesinden geliyorsunuz. Tek gereken şey sabır, onun dışında daha önce eline klavye ve fare almış, 3-5 oyun bitirmiş hemen hemen herkes bu oyunları bitirebilir.
Çok güzel yazmışssınız elinize sağlık.

Alışırsın hemen pes etme ben bile Dark Souls 3'ü ilk bitirdiğimde 48 saate bitirdim ikinci kez +1ng de 8 saate bitirdim üçüncü kez+2ng de 12 saate bitti sonradan sıfırdan yeniden başladım 22 saate bitirdim daha da oynamadım not: En çok takıldığım bosslar namaless king ve cinder of lord ta takıldım. İkinci not: Bütün DLC oynayarak bitirdim.

Genelde oyunu anlamadığımız için, kombo çalışmak vs oyunlarda emek ister. Ben genelde dümdüz gider sağa sola bakmam gelen mini bosstan 15 kere tek yer altf4 atarım. Bu benimle alakalı bir problem. Ama bir gün uğraşıp kombo vs çalışıp sağlam oynamayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı