Souls Like türüne giriş için hangi oyundan başlanılmalı?

Ben Dark souls serisiyle başlamak istemiştim, Dark souls 1 grafik bakımından beni içine çekmeyince direk Dark Souls 3 başladım ve inanılmaz keyif aldım. Hal böyle olunca 1 ve 2 inci seriyide oynama isteği geldi oynayıp bitirdim. Sonrasında Lies of P oynadım Gamepass üzerinde görünce. Sekiroya başladım ama bitirmedim, çünkü tam anlamıyla Souls like türünde değil, zorluğuda fazla. Şuan Elden Ring oynuyorum.

Ben Dark souls serisiyle başlamak istemiştim, Dark souls 1 grafik bakımından beni içine çekmeyince direk Dark Souls 3 başladım ve inanılmaz keyif aldım. Hal böyle olunca 1 ve 2 inci seriyide oynama isteği geldi oynayıp bitirdim. Sonrasında Lies of P oynadım Gamepass üzerinde görünce. Sekiroya başladım ama bitirmedim, çünkü tam anlamıyla Souls like türünde değil, zorluğuda fazla. Şuan Elden Ring oynuyorum.
Sekiro'ya alıştığınız zaman en keyifli boss fightları yaşayabiliyorsunuz, en azından benim açımdan öyleydi.

1 > 2 > 3 > Sekiro > Elden Ring. Özellikle son 3 oyunu oynamanız 1 ve 2'den alacağınız keyfi azaltabilir zira animasyonlar arasında uçurum oluyor üretim yıllarından dolayı. 1'in muazzam harita dizaynını ve 2'nin çeşitliliğini sindire sindire deneyimleyin, bırakın animasyonlar her oyun kendiliğinden gelişmeye devam etsin. Bir anda en iyisine atlamayın.
İlk oyun biraz yavan kalıyor 3'e göre. O yüzden ilkinden başlamak seriden soğutabilir. Ama 3'ten alınan o gaz, bütün seriyi oynatmaya yetiyor insana.

2 ise çeşitliliğiyle değil NPC'lerin size çeteler şeklinde saldırmasıyla biliniyor DLC'li halinde. Bildiğin her yerde pusu kurup topluca hurra diye saldırıyorlar.

Ve ana ekip Bloodborne yaptığı için, bu oyunu yan ekip yaptı.

Bu yüzden çoğu hayran tarafından sevilmez çünkü souls'un zorluk mantığını pek anlamamışlar.

Her zaman Dark Souls 3 ile başlanması taraftarıyımdır çünkü hem en kolay souls oyunu hem de alışması en kolay souls oyunudur bana göre.

Geri
Yukarı