Souls oyunlarıyla nasıl tanıştınız?

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Ben çoğu YouTuber'dan bu oyunu görünce satın almıştım. Hatta 2.bossu bile kestiğimi hatırlıyorum. Ardından parasızlık ve çok istediğim bir oyun yüzünden iade etmek zorunda kalmıştım maalesef. Sonrasında şansıma gelin ki souls sever bir arkadaşım oldu ve onun sayesinde seriye yeniden başladım. Ben beceremem abi diye başladığım bu serüvende seriyi 12 kez bitirmem aslında bu oyunların sabır işi olduğunun bir göstergesi. Peki siz nasıl tanıştınız?

DARK SOULS 3, satın aldıktan sonra 8 ay sonra falan bitirebilmiştim. Şimdi ise tüm külliyatı bitirdim. 3-4 oyunu %100'ledim.

Öncesinde de kulak aşinalığım vardı ama asıl tanışmam sıra arkadaşımla oldu. Tam bir souls hastası. Boş bir derste tüm DS 2 haritasını sıraya çizip loreu ve oyun ilerleyişini anlatmıştı bana. Oyunlara ise tam anlamıyla Elden Ring ile girdim.

Bazı Youtuber amcalar çok iyi demişti. Sonra baktım Sekiro yavaş değil hack and slash gibi hızlıca saldırıyoruz onu indirdim oynadım.

Eski laptopumda sadece LoL Valorant gibi sistem istemeyen oyunlar oynuyordum Epic bir gün Nioh verdi bedavadan indireyim dedim katanalı adam kol bacak kesiyor ama tek vuruşta ölüyordum acayip sarıyordu ki 600x400 ayarlarda düşük detaylarda 30 FPS'i bile göremiyordum kasa dizince piyasada oyun bırakmadım:D

Dark Souls 3, satın aldıktan sonra 8 ay sonra falan bitirebilmiştim. Şimdi ise tüm külliyatı bitirdim. 3-4 oyunu %100'LED'im.

Dark Souls 3 bence de aşırı kanser bir oyundu. Üstelik ilk 2 oyunu defalarca bitirmişken girmiştim. Hala bitiremedim hatta oyunu arada sırada cesaretimi toplayıp giriyorum şu an soul of cinderdayım bitti sayılabilir. Ama tabii bu korkunun ardında hata yapmamın gerçeği de var. Dark Souls 3Ü eski soulslar gibi sanıp Build'i ona göre oluşturmuştum. Tamamen yanılmışım ki işte bu sebeple 2.oynayışımda çok rahat bitirebileceğimi düşünüyorum.
Not: Soul of cinder ve pontiffi seveyim iyi günler.

Dark Souls 2 ilk çıktığında Ps3'e kurmuştum. O zaman kırık bir konsol kullanıyordum. Bu ne la diyip silmiştim. Ta ki Bloodborne'a kadar. Emin Çıtak'ın çok faydasını gördüm. Şimdilik bloodborne, sekiro bitirdim. Elden Ring'e devam ediyorum. Sırada Souls 1,2,3 var.

Bazı YouTuber amcalar çok iyi demişti. Sonra baktım Sekiro yavaş değil hack and slash gibi hızlıca saldırıyoruz onu indirdim oynadım.

Sekiro bu arada sanılanın aksine bir souls değil. Evet soulsborne listelerinde ama tür olarak souls değil. Souls yapımcıya göre RPG mekanikleri barındıran ve her adımında sizi düşündüren bir cinsten oyun iken Sekiro olabilecek en hızlı ve efektif şekilde düşmanı öldürmenize dayanan bir oyun. Dark Souls kasışa bağlı iken Sekiro tamamen kol oyunu.

Dark Souls 2 ilk çıktığında PS3'e kurmuştum. O zaman kırık bir konsol kullanıyordum. Bu ne la deyip silmiştim. Ta ki Bloodborne'a kadar. Emin çıtak'ın çok faydasını gördüm. Şimdilik Bloodborne, Sekiro bitirdim. Elden Ring'e devam ediyorum. Sırada souls 1, 2, 3 var.

Hocam Dark Souls 1 ve 2 için rehberlerime göz atabilirsiniz. Ben de PS4 almayı düşünüyorum Bloodborne için umarım nasip olur. Bu ay sonu alırız muhtemelen.

Sekiro bu arada sanılanın aksine bir souls değil. Evet soulsborne listelerinde ama tür olarak souls değil. Souls yapımcıya göre RPG mekanikleri barındıran ve her adımında sizi düşündüren bir cinsten oyun iken Sekiro olabilecek en hızlı ve efektif şekilde düşmanı öldürmenize dayanan bir oyun. Dark Souls kasışa bağlı iken Sekiro tamamen kol oyunu.

Hocam Dark Souls 1 ve 2 için rehberlerime göz atabilirsiniz. Ben de PS4 almayı düşünüyorum Bloodborne için umarım nasip olur. Bu ay sonu alırız muhtemelen.
Ana menü 60 FPS sınırı bile souls be nasıl souls oyunu değil?

Yeni konular

Geri
Yukarı