Sound blasterx G6 ses kesiliyor

mehmetivia

Hectopat
Daha fazla  
Sound blasterx G6 ses kartımı yeni aldım. Dünya genelinde insanların yaşadığı bir problem;
Chrome da müzik film vs takılırken bazen başka sekmeye geçince seste bir cızırtı oluşup 5-10 saniye sonra tamamen kesiliyor. Sesi geri getirmenin tek yolu bilgisayarı resetlemek veya ürünün fişini çıkarıp geri takmak. Valorant veya başka bir oyuna girdiğimde problem istisnasız oluyor.
Sesi bir şekilde geri getirsem de problem sık tekrar ediyor.

Denediğim şeyler:
1: Tüm ses driverları DDU ile temizlendi, güvenli modda sadece Sound Blaster kuruldu.
2: Farklı USB girişlerinde denendi, farklı kabloyla denendi, farklı kulaklıkla denendi.

Yabancı kaynaklardan da araştırdım insanlar bir şekilde çözüyor ama ben çözemedim. Bu konularda bilgili insanları etiketlerseniz sevinirim.

Anakart: Gigabyte B550M DS3H (BIOS güncel)
Windows 11 Pro (güncel)

Doğru anladıysam eğer aynı sorun bende de var. yazılımda da sorun var ama ses kartında da sorun olduğunu düşünüyorum. sesi getirmenin yolu ses ayarları yerinden uygulamaların hepsi varsayılan olsun. kulaklık ve mikrofon seçimi yerinden bahsediyorum. en üstte ise herhangi bir ses çeşidini seçip tekrar Sound Blaster G6'yı seçmeniz gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru anladıysam eğer aynı sorun bende de var. yazılımda da sorun var ama ses kartında da sorun olduğunu düşünüyorum. sesi getirmenin yolu ses ayarları yerinden uygulamaların hepsi varsayılan olsun. kulaklık ve mikrofon seçimi yerinden bahsediyorum. en üstte ise herhangi bir ses çeşidini seçip tekrar Sound Blaster G6'yı seçmeniz gerekiyor.

Deneyeceğim hemen, bu sizin sorununuzu çözdü mü?

Deneyeceğim hemen, bu sizin sorununuzu çözdü mü?

Bilgisayarda fareyi hareket ettirmeyip bir süre sonra dinlenmeye alıyorya kendini, fareyi tekrar hareket ettiriyorum PC'nin başına geldğimde ses gitmiş yine ses ayarı yerinden herhangi ses çeşidini seçip sonra tekrar Sound Blaster g6'yı seçtiğimde ses geri geliyor. Bir de ses kartının kablosunu çıkartıp tekrar taktığımda veya PC'ye tekrar girdiğimde tekrardan Sound Blaster g6'yı seçiyorum. Cızırtı sorunu devam ederse genelde cızırtı sorunu kablo kaynaklı ya da girişe tam oturmadığı durumlarda oluyor benim Logitech Pro X'te vardı sert oturtmak gerekiyormuş onu yapınca düzelmişti giriş yerlerini de kontrol edebilirsin.

Geri
Yukarı