İnceleme SoundPeats Capsule3 Pro İnceleme

İyi Sosyaller dilerim. Ürünün incelemesini yapacaktım zaten ve internete baktığımda Amazon Prime Day indirimlerinde şu anda 694 TL olduğunu gördüm. Ben 2 ay önce aldığımda 710 TL'ydi şu anda 1000 TL'ye dayanmış durumda. Bu fiyata gerçekten en uygun kulaklık diyebilirim. Linkini aşağı bırakıyorum ve incelemeye geçiyorum.

IMG_20230717_111028.jpg

Ürünün Almanya'dan Çankırı'ya ulaşması 10 gün sürdü bence teslimat gayet hızlıydı ve güzel paketlenmişti. Kutu içerisinden kılavuz, 20 cm USB to Type-C kablo, 2 farklı boyutta silikon, kutu ve içinde orta boy silikonları takılı kulaklıklar çıkıyor.

IMG_20230717_104730.jpg

Kulaklıkların görünüşü gayet güzel fakat benim kulağıma biraz büyük geldi başta alışamadım. Sanırım 12mm sürücü kullandıkları için böyle. Tabii kullandıkça alıştım.

IMG_20230717_105952.jpg

Kulaklığın en önemli iki özelliğinden biri şarj. Bazen kulaklıklarımı takıp 6 saat uyuyorum ve uyandığımda hâlâ şarkı çalıyor. Kutusuyla birlikte 52 saat kullanım süresi olduğu söyleniyor. Ortalama kullanan biri olarak haftada 1 şarj kırmızıya düştüğünde takıyorum şarja. Kulaklıkları kutuya koyunca da çok hızlı şekilde şarj oluyor. Kutusu bataryadan dolayı biraz büyük ama öyle kaba değil. Kitapçığında 1 Amper ile şarj edilmesini önermişler.

IMG_20230717_112149.jpg

İkinci en önemli özelliğine gelelim. LDAC ve Hi-Res Audio. Ses kalitesi cidden muazzam. Dip ses hiç yok. LDAC ile 990 Kbps kalitesinde ses verebiliyor. Tidal, Deezer gibi uygulamalarla deneyebilirsiniz fakat düşük seste pek belli olmuyor yüksek seste kendini belli ediyor. Cızırtı, patlama vs. olmadan her detayı duyarak şarkınızı dinleyebiliyorsunuz. Tabii kullanılan 12mm bio-coated sürücü de burada katkı sağlıyor.

IMG_20230717_115608.jpg

Silikonlu bir kulaklık olduğu için zaten sesleri yeterince kesiyor ama daha da sessizlik isterseniz ANC açıp dünyadan kopabilirsiniz. Aynı zamanda şeffaf modu da gayet başarılı. Şarkı dinleyerek yürürken etraftaki arabaların sesini de duyabiliyorsunuz. Sanki kulaklıktan değil de telefondan şarkı dinliyormuşsunuz gibi çevre sesleri de geliyor.

Her birinde 3 olmak üzere toplam 6 adet gürültü önleme özelliği olan mikrofonu var. İnceleme videolarını izlediğimde cidden mikrofon kalitesi AirPods Pro'dan daha iyiydi. Telefonla konuşurken kulaklığa geçtiğimde arkadaşlarım arada fark olmadığını söylüyor. Mikrofonlarından çok memnunum.

Diğer özelliklerinden de kısaca bahsedecek olursam Bluetooth 5.3 ile geliyor. Oyunlarda gecikmeyi azaltmak için Game Mode var. Dokunmatik kontrolleri özelleştirilemiyor. Kendi uygulaması var fakat çok uğraşmamışlar. Zaten pek işiniz düşmüyor uygulamaya. Uygulamada kulaklıkların şarjı gözüküyor ama kutunun şarjı gözükmüyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlardı eğer merak ettiğiniz şeyler varsa sorun onları da cevaplayayım.

Fiyatını sonuna kadar hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum. Emsalleri 1.500 TL civarındayken bu fiyat çok iyi. Eğer kulak içi kulaklık alacaksanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Silikonlu sevmeyenler için de Soundpeats Air3 Deluxe HS var. Çok yakın özelliklere sahip o da bununla.

Elimden geldiğince kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştım. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı