Source oyun motoru hangi kodlamayı kullanıyor?

İlk defa bir proje yapacaksan RPG oyunu yapmaya çalışmak.. Çok ekstrem kaçıyor sanki. Tabii deneyimin varsa ve küçük bir ekibin varsa neden olmasın.

Rol yapma oyunu dediğin şey çok büyük düzeyde sayısal dengelemeler, game design konusunda en üst seviye bilgiler gerektiren bir olay. Daha önce masaüstü rol yapma oyunları ile bir geçmişiniz var mı bilmiyorum ama varsa dediğimi daha kolay anlayacaksınızdır, skiller, her birinin seviyesi, buildler, overpowered buildleri engellemek vs. vs. Oyun yapmanın aksine oyunun mekaniklerini dengeleyebilmek bile mesele rol yapma oyunlarında. Ki bunun daha seçimler vs. kısmına gelmedim bile. İlk işleriniz üç boyutlu koca koca firmaların koyduğu hedefler gibi olmasın. Katana Zero gibi bir oyun yapmak dahi çok büyük başarıdır. Ha tabi eğer rol yapma oyunları hakkında bilginiz varsa ve eğer başladığınız projeyi bitirebilirseniz, kötü olsa dahi rol yapma oyunu yapma konusunda bir proje bitirmiş olmanız bile çok işinize yarayabilir. En zor konulardan biridir çünkü. Yeni başlayacak olsam, 2 boyutlu bir oyun yapmaya çalışırdım veya 3 boyutlu gameplayi eğlenceli fakat büyük çaplı olmayan bir oyun yapmaya çalışırdım. Rol yapma oyunları büyük bir ekiple bile yapılması çok zor işler. Umarım başarırsınız.

Top-Down yani kameranın tepede olduğu 2D bir RPG oyunu yapmak başlangıç için güzel olabilir. C++ kullanmanı öneririm. Eğer çok yeniysen Unity, Unreal Engine gibi oyun motorlarıyla başla.

Top-down yani kameranın tepede olduğu 2D bir RPG oyunu yapmak başlangıç için güzel olabilir. C++ kullanmanı öneririm. Eğer çok yeniysen Unity, Unreal Engine gibi oyun motorlarıyla başla.

Benim bilgisayarım bayağı çöp Source oyun motoru ile yapılmış oyunlar bilgisayarımda en iyi çalışan motordur.

Benim bilgisayarım bayağı çöp Source oyun motoru ile yapılmış oyunlar bilgisayarımda en iyi çalışan motordur.
Bilgisayarın kötüyse söylediğim oyun motorlarını kullanman sıkıntı olur. Dediğim gibi C++ ile bir şeyler yapmaya çalışabilirsin. Source oyun motoru hakkında pek bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı