Sovyetler Birliği vs ABD 2022 askeri reklamı

Kominizm yada sosyalist ekonomi modeli günümüz ve geçmiş için çok ileri bir sistemdi.
Kendim liberal düşüncede olan birisi olarak sosyalist ekonominin gelişinin kaçınılmaz olacağını söyleyebilirim. Bilim insanlarıda aynı görüşteler.
Bahse konu sistem insan gücüne ihtiyacın bittiği dönemde kaçınılmaz olarak gerçekleşecektir.
Tahminim ilk örneğini Çin veya ABD' de göreceğiz ama bunun için yine en az 50 yıl gerecek gibi bana sorarsanız.

images (34).jpeg

Ruslar kötü ama Amerikan'lar benim gözümde daha kötüydü. Hatta yaptıkları kızılderili katliamları Hitler'in yaptığı Yahudi katliamından daha kötüdür bence.
Elini kana bulamamış yada canice şeyler yapmamış bir millet pek yok.
Orada yaşayan kişilerin atalarının suçlarını torunlarına yıkmak bence doğru değil.
En güzelini bana sorarsan japonlar yapıyor mesela atom bombası yedikleri halde kin veya nefret gütmüyorlar barışın herşeyi düzelteceğine inanmışlar ve atom bombası hakkında konuşan kim varsa bunu söylüyorlar.
Bak şimdi bizim atalarımız da savaşlarda esir aldıkları çocukları yetiştirip (yeniçeri) sonrasında kendi milletiyle kardeşiyle savaştırmış en basit örnek bunun için herkes bize merhametsiz, cani diyebilir ama bunu biz yapmadık atalarımız yapmış bu bizim suçumuz değil.
Kısaca günün şartları itibariyle yanlış birşeyler oluyorsa bu o dönem yaşayan insanların suçu olabilir ama anne, baba, dede gibi şeylerin yaptığı eylemler çocuklarının suçu değildir.

Geri
Yukarı