Space tuşunun altındaki tel nasıl sessizleştirilir?

• Konuyu başlatan Rexie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Klavyemdeki büyük tuşların kenarlarındaki destek telleri çok ses çıkarıyor. Bunu önlemek için yapabileceğim en ucuz yöntemi bulmaya çalışıyorum. Yanılmıyorsam bunun için özel bir yağ falan vardı fakat bu ürünlerin fiyatları da pek ucuz değil. Para harcamadan yapabileceğim herhangi bir işlem var mı bunu merak ettim. Çok anlamıyorum ama kapı yağı gibi şeyler falan iş görür mü? Alternatif seçenekler var mıdır?

Ben teli çıkartıp kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamadım tel varken ki hali ile hiç bir farkı yok. Tabii sizin klavyenizde farklı olabilir.

Tel dediğiniz yay mı, yoksa Space'in başından sonuna kadar olan uzun tel mi?

Tel dediğiniz yay mı, yoksa Space'in başından sonuna kadar olan uzun tel mi?
Uzun tel.
Ben teli çıkartıp kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım tel varken ki hali ile hiçbir farkı yok. Tabii sizin klavyenizde farklı olabilir.

Klavyenizin modeli nedir? Dengesizlik olur diye çıkarmadım hiç. Ve zaten çıkarmam için komple klavyenin içini açmam gerekecek.

O Space tuşunu dengede tutuyor diye biliyorum. O olmaz ise Space'e bir taraftan basınca diğer tarafı uçak gibi havaya kalkıyor. Sökme fikrini eleyelim bu yüzden. Fakat klavyeden klavyeye değişebilir. İsterseniz klavye modelini paylaşın.

O Space tuşunu dengede tutuyor diye biliyorum. O olmaz ise Space'e bir taraftan basınca diğer tarafı uçak gibi havaya kalkıyor. Sökme fikrini eleyelim bu yüzden. Fakat klavyeden klavyeye değişebilir. İsterseniz klavye modelini paylaşın.

Gamepower Warlock compact. Daha 1 yıl garantisi var. Klavyenin içini açınca garanti gider mi bilmiyorum. Bu yüzden hiç içini açmadım.

Gamepower Warlock compact. Daha 1 yıl garantisi var. Klavyenin içini açınca garanti gider mi bilmiyorum. Bu yüzden hiç içini açmadım.
İçi açılınca genelde garanti gider. Fakat tuşu sökmek garantiyi götürmüyordu galiba.

İçi açılınca genelde garanti gider. Fakat tuşu sökmek garantiyi götürmüyordu galiba.

O götürmez. Canım sıkıldıkça söküyorum tuşları. Ama eğer şu iş için bir çözüm varsa sökebilirim. Çok da sıkıntı değil yani.

Uzun tel.

Klavyenizin modeli nedir? Dengesizlik olur diye çıkarmadım hiç. Ve zaten çıkarmam için komple klavyenin içini açmam gerekecek.
Evin bir kenarında bulduğum nerden geldiğini bilmediğim minimum 15-20 yıllık bir ofis klavyesi. Modeli Logitech Media Keyboard 600 Y-UK85, teli çıkarmak için sadece space tuşunu çıkarmak yetiyor.

Evin bir kenarında bulduğum nereden geldiğini bilmediğim minimum 15-20 yıllık bir ofis klavyesi. Modeli Logitech Media Keyboard 600 Y-UK85, teli çıkarmak için sadece space tuşunu çıkarmak yetiyor.

Anladım hocam fakat benimkinde durumlar biraz farklı gibi.
Niyeyse benim açtığım konular çok az etkileşim alıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı