Rehber spacedesk ile mobil cihazları monitör olarak kullanmak

Öncelikle herkese merhaba. Bugün size bir Android veya IOS cihazı nasıl dokunmatik monitör olarak kullanılabileceği ile ilgili bir rehber hazırladım umarım işinize yarar. Kullanılan cihazlar:
  • Acer VX15 (Windows 8.1)
  • Samsung Galaxy Tab 3 (Android 4.2.2)

1- Uygulamayı indirmek:
Linkini verdiğim "spacedesk" adlı uygulamayı mobil cihazınıza ve bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarımda Windows 8.1 olduğu için 8.1 versiyonunu seçiyorum.
Bilgisayar uygulaması: spacedesk | Multi Monitor App | Virtual Display Screen | Software Video Wall | Multi Monitor App | Virtual Display Screen | Software Video Wall
Android uygulaması: spacedesk (multi monitor display extension screen) - Apps on Google Play
IOS uygulaması: ‎spacedesk (multi monitor app)

1582652475447.png

2-İndirilen kurulum programını çalıştırmak: (Klasik kurulum menüleri bunlar. Bilenler 3. adıma geçebilir.)
İndirilen dosyayı indirdiğiniz yerden çalıştırın.
1582653034250.png

Lisans sözleşmesini kabul edin ve devam edin.
1582653088662.png

Kuracağınız yeri belirtin ve devam edin.

1582653127127.png

Kutuyu işaretleyip devam edin.
1582653157388.png

Ve yükle tuşuna basın.
1582653188178.png

Kurulum sırasında sürücü kurulumu ekranları gelecek. O ekranlarda her şeye izin verin. Önceden kruduğum için o ekranlar gelmedi malesef.
Kurulum bittiği zaman yeniden başlatın.
1582653497889.png

3-Uygulamayı mobil cihaza kurmak:

Konunun başında linkini verdiğim uygulamayı uygun cihaza kuruyoruz. Ben Android kullandığım için Android sürümünü kurdum.
1582655842875.png

4-Cihazları bağlamak:
Bilgisayar programı üzerinde aşağıdaki gibi "OFF" yazıyorsa "ON" konumun getirin onu.
1582656115805.png

Daha sonra mobil uygulamaya döndüğünüzde cihazını göreceksiniz. Cihazın ismine tıklayın ve bağlanacaktır.
1582656229494.png

Ve gördüğünüz gibi ekran kablosuz olarak bağlandı.
1582656467243.png

1582656599490.png

Eğer rehber işinize yaradıysa ne mutlu bana. Kablosuz bağlantı olduğu için kasabilir. En azından bende kasıyor biraz. Kullandığım tablet eski olduğu için olabilir.

Yararlandığım video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Benim sormak istediğim bir konu var. Bunu yaptığımızda normal olarak internetimizin belli bir kısmını kullanıyor. Ben normalde 2. monitör almayı düşünüyordum Twitch yayını yapıyorum fakat bunu yaptığımızda muhtemelen upload hızından yiyecektir. Ne kadar ortalama upload hızı tüketir veya download hızı ile mi gösterir ekranı bilemedim? Kullanan ve deneyimli olan arkadaşlar yazabilir mi?
Twitch için biraz sıkıntılı. Örneğin kendi yayınını izlerken donma çok oluyor. En fazla yorum, yazı vs. okunur.

Ben de denedim bunu, USB üzerinden yapınca o gecikmeler baya bir düşüyor. Eski 10.1 tablette güzel oldu;) Upload hızına çok etki edeceğimi sanmıyorum, lokal ağda çalışıyor arkadaşın anlattığı. Eğer USB'den bağlarsanız da sıkıntı olmuyor.

Benim sormak istediğim bir konu var. Bunu yaptığımızda normal olarak internetimizin belli bir kısmını kullanıyor. Ben normalde 2. monitör almayı düşünüyordum Twitch yayını yapıyorum fakat bunu yaptığımızda muhtemelen upload hızından yiyecektir. Ne kadar ortalama upload hızı tüketir veya download hızı ile mi gösterir ekranı bilemedim? Kullanan ve deneyimli olan arkadaşlar yazabilir mi?

Merhaba, biraz geç oldu ama sizden sonrası merak eder diye yazacağım. Spacedesk yazılımı yerel ağda çalışır, internet hızını kullanmaz. Yerel ağa atanan IP adresi ile etkileşimdedir.
Aynı şekilde Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarınızdan "Etkin nokta" açarak monitör olarak kullanacağınız cihazı o bağlantıya bağlayın. Ciddi oranda hız iyileşmesi sağlayacaktır. Ben şu anda Samsung Galaxy Tab 4-E cihazından yazıyorum. Herhangi bir yavaşlama yok, indirme yapıyorum aynı şekilde. Hızda bir sorun yok.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba. Bugün size bir Android veya IOS cihazı nasıl dokunmatik monitör olarak kullanılabileceği ile ilgili bir rehber hazırladım umarım işinize yarar. Kullanılan cihazlar:
  • Acer VX15 (Windows 8.1)
  • Samsung Galaxy Tab 3 (Android 4.2.2)

1- Uygulamayı indirmek:
Linkini verdiğim "spacedesk" adlı uygulamayı mobil cihazınıza ve bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarımda Windows 8.1 olduğu için 8.1 versiyonunu seçiyorum.
Bilgisayar uygulaması: spacedesk | Multi Monitor App | Virtual Display Screen | Software Video Wall | Multi Monitor App | Virtual Display Screen | Software Video Wall
Android uygulaması: spacedesk (multi monitor display extension screen) - Apps on Google Play
IOS uygulaması: ‎spacedesk (multi monitor app)

Eki Görüntüle 506169

2-İndirilen kurulum programını çalıştırmak: (Klasik kurulum menüleri bunlar. Bilenler 3. adıma geçebilir.)
İndirilen dosyayı indirdiğiniz yerden çalıştırın.
Eki Görüntüle 506182
Lisans sözleşmesini kabul edin ve devam edin.
Eki Görüntüle 506184
Kuracağınız yeri belirtin ve devam edin.

Eki Görüntüle 506185
Kutuyu işaretleyip devam edin.
Eki Görüntüle 506187
Ve yükle tuşuna basın.
Eki Görüntüle 506189
Kurulum sırasında sürücü kurulumu ekranları gelecek. O ekranlarda her şeye izin verin. Önceden kruduğum için o ekranlar gelmedi malesef.
Kurulum bittiği zaman yeniden başlatın.
Eki Görüntüle 506191

3-Uygulamayı mobil cihaza kurmak:

Konunun başında linkini verdiğim uygulamayı uygun cihaza kuruyoruz. Ben Android kullandığım için Android sürümünü kurdum.
Eki Görüntüle 506219

4-Cihazları bağlamak:
Bilgisayar programı üzerinde aşağıdaki gibi "OFF" yazıyorsa "ON" konumun getirin onu.
Eki Görüntüle 506222
Daha sonra mobil uygulamaya döndüğünüzde cihazını göreceksiniz. Cihazın ismine tıklayın ve bağlanacaktır.
Eki Görüntüle 506223

Ve gördüğünüz gibi ekran kablosuz olarak bağlandı.
Eki Görüntüle 506228

Eki Görüntüle 506229

Eğer rehber işinize yaradıysa ne mutlu bana. Kablosuz bağlantı olduğu için kasabilir. En azından bende kasıyor biraz. Kullandığım tablet eski olduğu için olabilir.

Yararlandığım video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba. Bilgilendirme için teşekkürler. Ben bu uygulamayı kullanırken tabletin kendi kalemiyle yazı yazabiliyordum. Fakat artık yazamıyorum. Uygulama açık değilken kalemi kullanabiliyorum. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Merhaba. Bilgilendirme için teşekkürler. Ben bu uygulamayı kullanırken tabletin kendi kalemiyle yazı yazabiliyordum. Fakat artık yazamıyorum. Uygulama açık değilken kalemi kullanabiliyorum. Sizce sıkıntı ne olabilir?
O konuda pek fikrim yok. spacedesk'i kaldırıp yüklemeyi denediniz mi? Sürücüsünü yeniden yüklemek gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı