Spagetti için sos tarifi

Makaleler
1
Yer
Afyonkarahisar
Selam!

Spagetti yapıyoruz ve internette sadece marinara sosunu bulabildim. Başka tür sarımsaksız, yoğurtsuz, mayonezsiz ve peynirsiz güzel bir sos bilen var mı aranızda?

İlk defa soslu olarak yiyeceğim kendi yaptığımızı sadece dışarıda yemiştim soslu olarak. O yüzden sosun tadı pek ağır olmazsa sevinirim.

Domates sos candır. Pürelenmiş domatesi hafif tuzlayıp bir tatlı kaşığı yağda kızartıp sos haline getirebilirsiniz. Eğer salça ile yapmak isterseniz biraz salça, az yağ ve yarım su bardağı 1 tabağa fazlasıyla yeterlidir. Su miktarını arttırarak sosun ağırlığını ayarlayabilirsin.

Sarımsak spagettiler soslarının birçoğu için çok elzemdir, özellikle domates bazlı soslarda çok güzel olur.
Bolonez
Pesto
Arabbiata
Napoliten
Yoğurtsuz, peynirsiz vs. yazdığım için kremalı sos da istemezsin diye kremasız olanlardan aklıma gelenleri yazdım kremalı olur diyorsan 3-5 daha yazabilirim.

Domates sos candır. Pürelenmiş domatesi hafif tuzlayıp bir tatlı kaşığı yağda kızartıp sos haline getirebilirsiniz. Eğer salça ile yapmak isterseniz biraz salça, az yağ ve yarım su bardağı 1 tabağa fazlasıyla yeterlidir. Su miktarını arttırarak sosun ağırlığını ayarlayabilirsin.

Bunu yaptım biraz, kekik soğan vb. ekleyerek kendimde kişiselleştirdim biraz. Sanırım eklediğim şeyler yüzünden veya sosu ilk defa yaptığım için ağırlığını ayarlayamadım ve sıvımsı ve acımsı oldu gene de değdi fakat yiyebildim. Teşekkür ederim cevaplar için.

Görüntüsünüde atmak isterdim fakat toz ettim sadece sosun sıvı görüntüsü mevcut tabakta :D

Son düzenleme:
Bunu yaptım biraz, kekik soğan vb. ekleyerek kendimde kişiselleştirdim biraz. Sanırım eklediğim şeyler yüzünden veya sosu ilk defa yaptığım için ağırlığını ayarlayamadım ve sıvımsı ve acımsı oldu gene de değdi fakat yiyebildim. Teşekkür ederim cevaplar için.

Görüntüsünüde atmak isterdim fakat toz ettim sadece sosun sıvı görüntüsünü mevcut tabakta :D
Afiyet olsun :)

Geri
Yukarı