Spam SMS'lerin bildirimi nasıl kapatılır?

Hocam zamanında bana da saçma sapan yerlerden mesajlar geliyordu. Bu site üzerinden kapatmıştım hepsini SMS ve aramaların çoğu kesilmişti. Belki arkadaşta düzeltebilir böyle. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor.

Hocam peki bir şey soracağım. Siz bu tür sitelere kayıt veya abone oldunuz mu yoksa olmadığınız halde mi geliyor?
Numaralarımız satılıyor sanırım, kayıt olmakla ilgili değil ben numaramı hiçbir yere vermedim ama aynısı bana da oluyor.

Bende şu alltaki ikisi kapalı bildirim ekranda gözüküp yok oluyor, panelde kalmıyor.

Screenshot_20230901_193552_Settings.jpg

Numaralarımız satılıyor sanırım, kayıt olmakla ilgili değil ben numaramı hiçbir yere vermedim ama aynısı bana da oluyor.
Hocam güvenilir olmayan her türlü site zaten satıyor. Ki satmaktan ziyade 12 yaşındaki kız-erkek herkesin elinde panel var. Sırf kendi arka tarafları yemiyor diye başkalarının numaraları ile saçma sapan yerlere kayıt oluyorlar. Çok gördüm böyle şahsiyetleri.

Hocam güvenilir olmayan her türlü site zaten satıyor. Ki satmaktan ziyade 12 yaşındaki kız-erkek herkesin elinde panel var. Sırf kendi arka tarafları yemiyor diye başkalarının numaraları ile saçma sapan yerlere kayıt oluyorlar. Çok gördüm böyle şahsiyetleri.
Sadece internetteki siteler değil zaten internete numara verilmez. TC numaralarımızın internette gezdiği bir ülkede yaşıyoruz bunların olması da normal. Hiçbir veri korunmuyor.

e-Devlet'ten bir şeyler vardı ama bu farklı numaralardansa hat operatörünüz ile görüşmelisiniz.
Hocam sadece spam mesajların bildirimlerini kapatmak gibi bir şey olabileceğini zannetmiyorum. Ancak bakanlığa ait olan bir site var. O siteye girip oradan hangi firmanın sizi arayıp mesaj atabileceğini ayarlayabiliyorsunuz. Oraya bir bakın isterseniz. İleti Yönetim Sistemi
Burada sadece Defacto tarzı işletmeler yer alır. Bilinmeyen numaralardan gelen mesajlara bu sitede hiçbir şey yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı