Spardox Gaming monitörde gecikme süresini kapatmak

omeerkrks

Centipat
Daha fazla  
Spardox 240Hz 1ms monitör aldım ve monitör ayarları kısmında gecikme süresini yüksek, orta, düşük ve kapalı yapabiliyoruz. Buradaki kapalı ayarı ne yapar? Ayrıca hangi ayarda kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada üzerinden sordum ve şöyle bir konuşma geçti belki işinize yarar.

-GTG değeri kaç ms?
+merhaba response time((without od) 5.X (typ.)(g to g) (ms)

-İlettiğiniz değeri anlayamadım. 5.X ms mi? Response time((without od) 5.X (typ.)(g to g) (ms)
+selamlar 1 ms gtg bu monitör ama OD yi açmanız lazım demek istemiş arkadaş Tepki süresini açıp low a getirmeniz lazım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Hepsiburada üzerinden sordum ve şöyle bir konuşma geçti belki işinize yarar.

-GTG değeri kaç ms?
+merhaba response time((without od) 5.X (typ.)(g to g) (ms)

-İlettiğiniz değeri anlayamadım. 5.X ms mi? Response time((without od) 5.X (typ.)(g to g) (ms)
+selamlar 1 ms gtg bu monitör ama OD yi açmanız lazım demek istemiş arkadaş Tepki süresini açıp low a getirmeniz lazım.
bende kapalı durumda ama farkı anlayamadım hiç 1ms gtgyse ghosting olmadıgı sürece acmayı düşünmüyorum ben ghosting sıfır yani

bende kapalı durumda ama farkı anlayamadım hiç 1ms gtgyse ghosting olmadıgı sürece acmayı düşünmüyorum ben ghosting sıfır yani
Benim anladığım şöyle;

OD(Overdrive) kapalıyken 5.x(5.0 ile 5.9 arası)ms değeri var. Bu çoğu oyuncu için yüksek sayılabilecek bir rakam.
1ms gtg değeri istiyorsan OD açık ve low olmalı.

Senin yazdığından anladığım kadarıyla menünün Türkçe halinde yukarıda bahsettiğim ayar şöyle;
Gecikme Süresi=düşük

Benim anladığım şöyle;

OD(Overdrive) kapalıyken 5.x(5.0 ile 5.9 arası)ms değeri var. Bu çoğu oyuncu için yüksek sayılabilecek bir rakam.
1ms gtg değeri istiyorsan OD açık ve low olmalı.

Senin yazdığından anladığım kadarıyla menünün Türkçe halinde yukarıda bahsettiğim ayar şöyle;
Gecikme Süresi=düşük
ortada kullanıyorum sorun olur mu high alınca ghosting testinde mavi ışık cıkıyor arkada

240Hz panellerin büyük çoğunluğunun gerçek tepkime süreleri 4-5ms civarı. Size onu belirtmişler muhtemelen. OD olmadan 5ms çalışır demeye getirmişler, gayet doğal.

Tepkime süresi ile giriş gecikmesi farklı şeyler burada bahsedilen değerler giriş gecikmesini ifade etmez belirteyim son olarak.

240Hz panellerin büyük çoğunluğunun gerçek tepkime süreleri 4-5ms civarı. Size onu belirtmişler muhtemelen. OD olmadan 5ms çalışır demeye getirmişler, gayet doğal.

Tepkime süresi ile giriş gecikmesi farklı şeyler burada bahsedilen değerler giriş gecikmesini ifade etmez belirteyim son olarak.

OD düşüktede alsam tepki süresi düşer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı