Spawner yapımı

Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar Unity Engine üzerinden C# diliyle 2D bir oyun yapıyorum. Ama spawner yapamadım. Spawner kodu yazılması gerekiyor. Yazabilir misiniz lütfen. Nesne y 11 konumunda, X-2.1 konumu ile X 2.08 konumları arasında rastgele bölgede 0.5 saniye 2sn aralığında rastgele sürede spawn etmesini istiyorum. Şimdiden yazan parmaklarınız dert görmesin.

Seni birkaç farklı konuda da gördüm, her şeyi başkalarından beklemek yerine kendin yapmayı öğrenebilirsin. Öğrenmek varken başkasından bir şey beklemek mantıklı değil. Forumda tabii ki yardımcı olmak isteyenler olabilir ama ben daha çok kod hataları, takılan yerler vb. konularda yardımcı olmayı doğru buluyorum. Benle aynı fikirde olan kişilerinden çoğunlukta olduğunu düşünüyorum.

Seni birkaç farklı konuda da gördüm, her şeyi başkalarından beklemek yerine kendin yapmayı öğrenebilirsin. Öğrenmek varken başkasından bir şey beklemek mantıklı değil. Forumda tabii ki yardımcı olmak isteyenler olabilir ama ben daha çok kod hataları, takılan yerler vb. konularda yardımcı olmayı doğru buluyorum. Benle aynı fikirde olan kişilerinden çoğunlukta olduğunu düşünüyorum.
Bir insana bilgilerin havadan gelmesi beklenmez değil mi?
Yardımcı olmazsanız belki de geleceğin bir programcısı senin bencilliğin yüzünden kaybolur.

C#:
public GameObject Enemy;
public int xPos;
public int zPos;

public void cagir()
{ Instantiate(Enemy, new Vector3(xPos, 0,zPos), Quaternion.identity); }

Bir insana bilgilerin havadan gelmesi beklenmez değil mi?
Yardımcı olmazsanız belki de geleceğin bir programcısı senin bencilliğin yüzünden kaybolur.
Bu güne kadar birçok kişiye yardımcı oldum forumda. Bir insana öğrenmeyi öğretmek yerine hazıra alıştırmak o insanı geliştirmez. Bencillikle ilgisi olsa bu güne kadar kimseye yardımcı olmazdım, istenilen şeyi araştırsa kendisi öğrenecek nasıl yapılacağını zaten.

Boş yere duyar kasmayın yani.

Bu güne kadar birçok kişiye yardımcı oldum forumda. Bir insana öğrenmeyi öğretmek yerine hazıra alıştırmak o insanı geliştirmez. Bencillikle ilgisi olsa bu güne kadar kimseye yardımcı olmazdım, istenilen şeyi araştırsa kendisi öğrenecek nasıl yapılacağını zaten.

Boş yere duyar kasmayın yani.
Hazıra alışmasın diyorsun ancak adam başka türlü nasıl öğrenecek?
İlla bütün kodu atmana gerek yok, bir kısmını atsan bile arkadaş öğrenir.
Amacın tartışma başlatmak ise buradan sana ekmek çıkmaz.

Hazıra alışmasın diyorsun ancak adam başka türlü nasıl öğrenecek?
İlla bütün kodu atmana gerek yok, bir kısmını atsan bile arkadaş öğrenir.
Amacın tartışma başlatmak ise buradan sana ekmek çıkmaz.
Dostum bu güne kadar birçok kişiye yardımcı oldum ve tecrübemi aktardım, burada da aynısını yaptım ama kod açısından kendisinin bunu öğrenebileceğini söyledim. Hazıra konmak sana göre ögrenmekse diyeceğim bir şey yok zaten. Uzatmaya gerek de yok.

Tartışma çıkartmaya yer ayıracak taraf ben olmam, forumda "Göz ardı et" diye bir seçenek var onu kullanırım.

Burada anlatmıştım neyin ne işe yaradığını söyleyerek bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı