Spec Delta RGB kasa fanları durup tekrar çalışıyor

ineventhorizon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kasam Corsair Carbide Spec Delta RGB öndeki 3 fanı ve arkadaki 1 fanı 4'lü splitter ile anakartın System fan pinine bağladım. Fakat garip bir şey var ki fanlar BIOS'ta ve AIDA64'te bazen disconnect olup hiç takılı değilmiş gibi davranıyorlar anlık dönüş hızları 0'a inip tekrar yükseliyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Splitterın ucu 4 pinli fakat fanlar 3 pinli. Splitter kasanın içinden çıkan splitter.

B
Bu dönüş hızları sıcaklık veya kullanım değerlerine bağlı olarak mı artıyor?
BIOS ayarlarından DC fan ve Smart Fan Mode olarak ayarladım. Yük altında RPM seviyeleri artıyor fakat hala arada sırada 0'a düşüp yani disconnect olup tekrar çalışmaya başlıyorlar. Fanlar dönerken de kesikli bir görüntü oluşuyor.

Ana kart modelin nedir?
Bu kasa içerisinden herhangi bir fan çoklayıcı çıkmıyordu bildiğim kadarıyla. RGB bağlantısı ile karıştırıyor olmayasın?

Son düzenleme:
Ana kart modelin nedir?
Bu kasa içerisinden herhangi bir fan çoklayıcı çıkmıyordu bildiğim kadarıyla. RGB bağlantısı ile karıştırıyor olmayasın?
MSI B460M-A PRO, internette tek SSD kısmı ile geldiği de yazıyor bana iki tanesi ile birlikte geldi. RGB'lerin controllerı ayrı geldi. O zaten direkt sata güç girişine bağlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı