Spec Delta RGB PSU kasaya aktarılmalı mı?

TunaDalgin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şimdilerde nem oranı yüksek (75-80) bir evde oturmaktayım. Nem rutubet oluyordu. Şimdi buradan daha kuru bir yere taşınacağım ve yeni bir hazır toplama kasa aldım, ev rutubetli diye evime getirmedim. Şimdilik başka bir yerde. Elimde daha önceden toplamış olduğum bir sistem vardı kasa olarak Spec Delta RGB ve 650W bronz sertifikalı bir Power var içerisinde. Şimdi yeni aldığım kasada Game booster GB-X223b ve 500W Power Boost Quark PSU var. Benim aklımda yeni gelen kasayı Spec Delta'ya aktarmak vardı, hem kasa daha sağlam hem de PSU. Ama şimdi bu evde ben bu PC'yi 1 yıldır kullanıyorum ve bu nemden rutubetten etkilenip etkilenmedigini bilmiyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar, pas leke vs görünmüyor içeride ama gene de powersup ne durumda bilmiyorum. İçini açıp bakmadım. Sizce yeni gelen kasayı bu kasaya aktarayım mı yoksa yeni kasaya geni bir Power SUP alıp yola devam mı etmeliyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230616_145249.jpg
    IMG_20230616_145249.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
Spec Delta kasayı içinde PSU ile aldıysanız, yüksek ihtimalle Corsair CV650 vardır ki iş görür bir model. Eğer öyleyse, yeni aldığınız kasadaki Power Boost Quark 500W'tan daha iyi bir seçenek olacaktır.

Rutubet mevzusunun da bilgisayarı sürekli kullaniyorsanız çok da etkisi olacağinı zannetmiyorum. PSU içerisindeki sıcaklık, nemi tölere edebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı