Speed Fan değerleri doğru mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Speed Fan programı aracılığı ile sistemim kaç derece de çalışıyor diye bir kontrol edeyim dedim. Gördüğüm tablo bana göre acayip fazla. CPU 90 derecede , GPU 70 derecede çalışıyor. Bu çalışma sistemi normal midir (sanmıyorum ama) yoksa sisteme bi zararı dokunur mu ? Izgara kokusunu duymam an meselesi mi ?

Bir de fan'ın çalışmasını %100 olarak ayarlasam fan'a bir zararı dokunur mu?

Stok fan mı kullanıyorsun, bi de termal macun sürdün mü işlemciye?
Bi de işlemcinin modeli ne?

İşlemcide termal macun olması lazım çünkü özellikle PC'yi alırken bunların üstünde durdum. Stok fan kullanıyorum. İşlemci de Intel Core i3-2100

Son düzenleyen: Moderatör:
90 derece normal bir değer mi bilmiyorum ama, eğer sistemde kendi kendine kapanma gibi sorunlar yok ise ozaman sorun teşkil etmez, kafana takmana gerek yok. Sistemde var mı öyle sorunlar?

Çok şükür yok, umarım da olmaz. Eve bi vantilatör bile aldıramadım ya.. Kendimden çok bilgisayara yanıyorum. :D Teşekkürler ilgi için..

Rica ederim. O zaman sorun yok sistem kapanmıyor ise ;)

90 derece hiç de normal değil. Sizden ricam Speccy veya HWMonitor programlarıyla sıcaklık değerlerini gösteren bir resim konuya eklerseniz bir bakalım. Ve sisteminizi boşta ve yükte olarak 2 farklı durumda sıcaklık değerlerini söyleyin.

İşlemcide termal macun olması lazım çünkü özellikle PC'yi alırken bunların üstünde durdum. Stok fan kullanıyorum. İşlemcide Intel Core i3-2100

Bir de AMD sıcak oluyor diyorlar :D
Kasayı Manuel olarak mangal yelpazesiyle bi yelle, sonra tekrar bak, sıcaklıklar düşmüştür :D

Senin bilgisayarın gibi çok fazla bilgisayar var ısısı yüksek olan. Ama benimki daha 60 dereceye çıkmadı. O.C. çektin mi bilgisayara ?

Termal macunu kasanın içini açıp kontrol edicem. Yoksada ki olması lazım hemen düzeltirim.

90 derece hiç de normal değil. Sizden ricam Speccy veya HWMonitor programlarıyla sıcaklık değerlerini gösteren bir resim konuya eklerseniz bir bakalım. Ve sisteminizi boşta ve yükte olarak 2 farklı durumda sıcaklık değerlerini söyleyin.

Bende SpeedFan programı vardı ordan bi görüntü aldım.

J3kgu.png

Bu boşta ki sıcaklığı işlem yapınca CPU 93 , GPU 74 dereceye çıkıyor.

İşte bende diyorum ki bi zahmet dediğim programlar dan bi resim eklerseniz konuya daha iyi olur dedim. Google dan bulup indirebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı